Чернівці відвідав радник міністра внутрішніх справ України Володимир Мартиненко.
Буковина стала 12-тою областю, де голова Громадської ради при МВС зустрівся з керівниками владних структур міністерського підпорядкування, представниками громадськості та журналістами.
Мета візиту посадовця — вивчення стану справ на місцях, налагодження співпраці між територіальними підрозділами органів державної влади, запровадження механізмів взаємодії з громадськістю, узагальнення практичних результатів реформування правоохоронної сфери, виявлення проблемних питань та підготовка рекомендацій щодо їх вирішення на законодавчому рівні.
Сценарій спільних дій було обговорено за «круглим столом» в Головному управлінні національної поліції в Чернівецькій області з участю керівників територіальних підрозділів міграційної, з надзвичайних ситуацій, прикордонної служб, регіонального сервісного центру МВС.
Ключовою подією стала зустріч з численними представниками громадськості, під час якої йшла відверта розмова про ефективність боротьби зі злочинністю, правопорушеннями, виявлялись проблеми, що потребують вирішення, насамперед, в парламенті.
Одна з них — користування автомобілями з іноземною реєстрацією на території України. Представники громадськості розповіли про конкретні епізоди експлуатації таких транспортних засобів, звернули увагу на труднощі, що виникають при встановленні винуватців ДТП, скоєних їх водіями.
Ситуацію в цьому контексті прокоментував виконуючий обов’язки директора РСЦ МВС України в Чернівецькій області Василь Душинський. Керівник РСЦ розповів про діючий порядок ввезення автомобілів на територію держави та зазначив, що проблема взаємодії між відомствами у цій сфері потребує коректив на рівні законодавства. До речі, наразі над цим питанням працюють в Комітеті Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.
Віддаючи належне громадським структурам як інструменту контролю за діяльністю правоохоронних органів, В.Мартиненко зазначив, що ця функція повинна бути системною. З огляду на те, що законодавством не передбачено діяльність громадських рад при обласних управліннях поліції, таку роль виконуватимуть робочі групи з числа активістів, які хочуть і можуть брати участь у державотворенні. На думку радника міністра, оскільки область розташована в прикордонній зоні, є логіка в тому, аби до співпраці з правоохоронцями «максимально залучати громадськість».
Прес-служба РСЦ МВС в Чернівецькій області