A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Змінено строк дії свідоцтва про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів


27 Грудня 2023

Зараз в нашій країні існує потреба у паливно-мастильних матеріалах. Це пов’язано із воєнними діями внаслідок повномасштабного вторгнення. Лише впродовж 2023 року сервісні центри МВС видали та продовжили термін понад 40 800 свідоцтв на перевезення небезпечних вантажів.

Для транспортування паливних та вибухонебезпечних речовин, організації повинні мати відповідні дозвільні документи. Зокрема, отримання свідоцтв про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів. Ці документи видаються у сервісних центрах МВС, а строк їхньої дії на сьогодні становить 1 рік.

Раніше, якщо строк дії свідоцтва на перевезення небезпечних вантажів закінчувався під час дії воєнного стану, він автоматично продовжувався. Цим документом можна було користуватись на території України під час дії воєнного стану та впродовж 90 днів після його скасування. Введення таких нормативних змін було необхідним для налагодження перевезень вантажів для критичної інфраструктури та підтримки військовослужбовців.

Нагадуємо, що Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №828 від 8 серпня 2023 року, а також Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 07 вересня 2023 року № 743 визнано таким, що втратив чинність, наказ Міністерства внутрішніх справ України від 17 березня 2022 року № 194. У зв’язку з цим, скасовано продовження строків дії свідоцтв на перевезення небезпечних вантажів під час дії воєнного стану.

Для отримання відповідного документа організація або перевізник звертається до будь-якого зручного регіонального сервісного центру МВС. Фахівці здійснюють перевірку відповідності конструкції та спеціального обладнання транспортного засобу. Свідоцтво видається на всі транспортні засоби EX/II, EX/III, FL, AT, MEMU категорій N та O, які успішно пройшли обов’язковий технічний контроль та придатні до перевезення небезпечних вантажів.

Детальна інформація що отримання послуги із видачею свідоцтва про допуск до перевезення небезпечних вантажів доступна на вебсайті Головного сервісного центру МВС за посиланням.

Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.