A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Микола Рудик презентував у Рівному поширення на ще 4 регіони проєкту із прозорого складання іспитів у сервісних центрах МВС


03 Серпня 2023

У четвер, 3 серпня начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик завітав з робочим візитом у Рівне. Тут відбулася презентація поширення проєкту із прозорого складання іспитів у сервісних центрах МВС на ще 4 області та спільний брифінг із головою обласної військової адміністрації Рівненської області Віталієм Ковалем, першим заступником голови обласної військової адміністрації Рівненської області Сергієм Подоліним, секретарем Рівненької міської ради Віктором Шакирзяном, начальником Регіонального сервісного центру МВС у Рівненській області Валерієм Бельцем.

Зокрема у сервісному центрі МВС № 5641, який стає одним із екзаменаційних хабів, разом із журналістами оглянули оновлений клас для складання теоретичного іспиту та авто для практичного іспиту.

«Від сьогодні проєкт забезпечення прозорих умов складання іспитів розширюється ще на 4 області: Рівненську, Житомирську, Кіровоградську та Сумську. До цього він уже два місяці успішно триває у Київській, Львівській, Одеській та Вінницькій областях. Цей проєкт передбачає оптимізацію екзаменаційної діяльності в регіонах, запровадження системи онлайн запису на практичний іспит, а також технічне переоснащення класів та автівок для приймання іспитів», — заявив Микола Рудик на презентації.

На меті проєкту — забезпечення прозорих умов для кандидатів у водії, запровадження сучасних систем відео та аудіо фіксації усіх процесів під час складання іспитів та створення зручної системи попереднього запису на іспити. Контроль і нагляд за процесами дасть кандидатам у водії більше інструментів для оскарження результатів за потреби. Автопарк сервісних центрів МВС для складання іспитів зазнає переоснащення і частина транспортних засобів переміщується з одних населених пунктів до інших. А завдяки функціоналу е-запис на сайті Головного сервісного центру МВС тепер можна записатись на практичний іспит — це скорочує кількість візитів до сервісного центру МВС для отримання цієї послуги з 2 разів до 1.

«Відкритість, прозорість, транспарентність надання послуг у сервісному центрі МВС — це основа до змін економіки і до змін у країні вцілому. Зі свого боку, як обласна влада спільно з тергромадами, де знаходяться сервісні центри МВС, ми виділимо субвенцію для придбання автомобілів, аби посилити щоб матеріально-технічну базу сервісних центрів МВС. Особлива увага для них — це інклюзивність», — заявив голова Рівненської обласної військової адміністрації Віталій Коваль.

Де саме триватиме проєкт із забезпечення прозорих іспитів?

Львівська область:

 • Львів (сервісний центр МВС № 4641),
 • село Червоне (сервісний центр МВС № 4643),
 • Стрий (сервісний центр МВС № 4645),
 • Червоноград (сервісний центр МВС № 4646),
 • село Зимна Вода (сервісний центр МВС № 4649);

Київська область:

 • Біла Церква (сервісний центр МВС № 3242),
 • село Софіївська Борщагівка (сервісний центр МВС № 3246),
 • Переяслав (сервісний центр МВС № 3248);

Одеська область:

 • Білгород-Дністровський (сервісний центр МВС № 5143),
 • Ізмаїл (сервісний центр МВС № 5144),
 • Подільськ (сервісний центр МВС № 5149),
 • Одеса (сервісний центр МВС № 5154);

Вінницька область:

 • Вінниця (сервісний центр МВС № 0541),
 • Могилів-Подільський (сервісний центр МВС № 0543),
 • Тульчин (сервісний центр МВС № 0544);

Рівненська область:

 • Рівне (сервісний центр МВС №5641),
 • Сарни (сервісний центр МВС №5643);

Житомирська область:

 • село Довжик (сервісний центр МВС №1841),
 • Коростень (сервісний центр МВС №1843);

Кіровоградська область:

 • Кропивницький (сервісний центр МВС №3541),
 • Олександрія (сервісний центр МВС №3542);

Сумська область:

 • Суми (сервісний центр МВС №5946),
 • Конотоп (сервісний центр МВС №5942).

Усі ці сервісні центри МВС перетворюються на екзаменаційні хаби у своїх областях. У кожному з них уже є можливість онлайн оформити талон попереднього запису на практичний іспит за допомогою функціоналу е-запис. Це скорочує ймовірну кількість візитів до приміщення сервісного центру МВС з двох до одного. Раніше у цих сервісних центрах МВС та поки що в інших областях, аби записатись на іспит потрібно отримати талон у терміналі.

Інші сервісні центри МВС у восьми областях продовжують надавати всі види послуг сервісних центрів МВС, окрім приймання теоретичних та практичних іспитів.

«Крім того, є ще кілька змін, які НЕ пов’язані з цим проєктом, але які суттєво полегшують кандидатам у водії процес отримання посвідчення водія в Україні. Скасування трьох спроб на практичному іспиті. Тепер у кандидата у водії є необмежена кількість спроб для складання практичного іспиту в сервісному центрі МВС протягом 2 років. Тобто, протягом того часу, коли діє свідоцтво про закінчення практичного курсу підготовки в автошколі», — нагадав Микола Рудик.

А також від 1 серпня змінився термін між спробами складання. Після невдалої спроби на 11 день можна повторно приходити на екзамен. Якщо кандидат у водії не склав теоретичний або практичний іспит, то тепер є 10 днів на повторення. Раніше було 5 днів — на шостий дозволялось повторно складати. Тепер же є більше часу на те, щоб повторити матеріал і з новими силами пробувати успішно скласти.

«Із 29 жовтня буде дозволено самопідготовку до теоретичного іспиту. Тобто, в людей буде вибір: вчити правила дорожнього руху самостійно чи в автошколі з професійним викладачем. Нагадаю, що теоретичний іспит у сервісному центрі МВС — це перевірка знань: правил дорожнього руху, основ будови авто і основ надання домедичної допомоги. І без успішного складання теорії у нас не можна в Україні починати навчання за кермом автомобіля. Теорія відокремлена від практики. І виїжджати на дороги не можна, поки кандидат у водії не підтвердив, що засвоїв теорію», — пояснив начальник Головного сервісного центру МВС.

Нагадуємо, що консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.