A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Вибір і бронювання номерних знаків (їх буквено-цифрової комбінації)


В Україні можна обрати та забронювати номерний знак для транспортного засобу.

Перелік платних послуг, які надаються сервісними центрами МВС, містить пункти, що передбачають можливість присвоєння визначеної власниками транспортних засобів буквено-цифрової комбінації номерних знаків та бронювання замовлених номерних знаків.

При реєстрації або перереєстрації транспортного засобу є такі варіанти, як можна вчинити з номерними знаками:

  • залишити номерні знаки закріплені за транспортним засобом;
  • закріпити номерні знаки, які здані на відповідальне зберігання в сервісний центр МВС і раніше були закріплені за іншим авто цього покупця або його дітей, батьків, іншого із подружжя;
  • отримати номерний знак із числа вільних наявних у сервісному центрі МВС — у тому числі є вибір та бронювання.

Серія номерного знаку залежить від регіону, де проводиться реєстраційна дія з транспортним засобом. Місце реєстрації проживання власника не є визначальним.

Як можна отримати послугу вибору номерного знаку онлайн?

Перед зверненням до сервісного центру МВС за реєстраційними діями з транспортним засобом можна онлайн обрати й забронювати на термін до 10 днів бажаний номерний знак.

Онлайн-послуга вибору та бронювання номерного знака надається через Електронний кабінет водія. Для початку варто авторизуватись в Електронному кабінеті водія через один зі зручних способів: банкінг, Дія.Підпис або електронний підпис. У розділі «Електронні послуги» варто знайти «Бронювання номерних знаків».

Функціонал дозволяє обрати регіон України, сервісний центр МВС, тип транспортного засобу та ознайомитись з усіма вільними комбінаціями в режимі реального часу.

Замовити послугу можна за типом транспортного засобу на: легкові чи вантажні авто, на автобуси, причепи чи напівпричепи, мотоцикли, мопеди. Один транспортний засіб — один номерний знак.

Якщо протягом 10 календарних днів замовник бронювання не звернувся за послугою перереєстрації транспортного засобу, то скасування бронювання відбувається автоматично. І номерний знак повертається до списку вільних та може бути вибраний іншою людиною для її транспортного засобу. А повернення коштів замовнику відбувається за зверненням із заявою до Регіонального сервісного центру МВС, який є органом управління сервісних центрів МВС у певній області. Повторне бронювання не забороняється.

Отримати заброньований номерний знак можна в тому сервісному центрі МВС, де він знаходиться одночасно з послугою реєстрації/перереєстрації транспортного засобу.

Орієнтовна вартість онлайн-послуги включає в себе:

  • 360 грн за бажану комбінацію цифр або від 2 400 до 96 000 грн за визначену платну комбінацію цифр (залежить від вибору комбінації та типу транспортного засобу),
  • можливу комісію платіжної системи чи банку.

Потім окремо сплачуються такі платежі:

  • по 10,8 грн за кожну добу бронювання номерного знаку (максимум — 10 днів);
  • близько 300 грн за номерний знак (металева спецпродукція, вартість залежить від регіону та від типу транспортного засобу),
  • 350 грн за адмінпослугу реєстрації/перереєстрації транспортного засобу в сервісному центрі МВС;
  • 486 грн за бланк свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу;
  • можливі комісії платіжної системи чи банку.

Номерні знаки закріплюються за авто виключно під час реєстраційних дій з транспортним засобом. Власник або його представник (з нотаріально оформленою довіреністю) отримає нове свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та номерні знаки в сервісному центрі МВС, де їх було заброньовано у день звернення.