A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Європейська практика. Скільки очікують кандидати у водії на складання практичного іспиту за кордоном


24 Жовтня 2023

Для багатьох жителів Європи автомобіль вже давно став зручним засобом пересування, який значно спрощує життя. Особливо це стосується тих громадян, які живуть у передмісті чи віддалених районах та не хочуть витрачати зайвий час на громадський транспорт. Крім того, автівки у країнах ЄС дешевші порівняно з Україною. Тому охочих отримати посвідчення водія завжди багато.

Аби стати водієм за кордоном, необхідно пройти навчальну підготовку у спеціалізованих закладах та успішно скласти теоретичний і практичний іспити в екзаменаційних центрах. Виявляється, у деяких європейських країнах цей процес займає досить тривалий період. До прикладу, час очікування з моменту запису на практичний іспит до дати його складання, триває від кількох тижнів до шести місяців.

Отже, найдовше кандидати у водії очікують на складання іспиту в Ірландії: до пів року. Приблизно такий же термін у Великій Британії: від 1 до 6 місяців. А в Італії цей період складає – 140 днів.

Також ми проаналізували скільки очікують громадяни на складання практичного іспиту у сусідніх та найближчих до України державах. До прикладу, у Польщі цей термін становить 20 днів. Ще довше необхідно очікувати майбутнім водіям у Румунії – 27 днів, а в Німеччині – 3-5 тижнів.  У країнах Балтії цей період складає приблизно кілька тижнів. У Литві – 22 дні, а в Естонії майже втричі більше – 60 днів.

Загалом, наведені цифри – це середній термін очікування на складання практичного іспиту у європейських країнах. У деяких державах він залежить від вибору певного екзаменаційного центру чи періоду року.

Тим часом в Україні термін очікування на практичні іспити з моменту запису до дати складання в середньому складає близько 2 тижнів. Завдяки цифровізації, збільшенню кількості транспортних засобів та створенню екзаменаційних хабів, плануємо максимально зменшити цей період очікування. Адже сервісні центри МВС постійно реагують на виклики суспільства та працюють над тим, аби кожен громадянин отримував якісні державні послуги.