A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Богдан Драп’ятий взяв участь в обговоренні проєкту Закону «Про адміністративний збір» реєстр. № 4380


19 Липня 2023

Чи можливий перегляд вартості послуг, які надаються сервісними центрами МВС?

Відповідь на це та інші питання шукали учасники круглого столу на тему «Законодавче врегулювання питань встановлення плати за надання адміністративних послуг та впорядкування механізмів визначення розмірів адміністративних зборів».

Під час заходу відбулась конструктивна дискусія щодо проблемних питань чинного механізму встановлення плати за надання адміністративних послуг і визначення її розміру, міжнародного досвіду формування вартості адміністративних послуг та встановлення розмірів адміністративних зборів.

Заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп’ятий зупинився на темах вартості адмінпослуг, які надають сервісні центри МВС, моделі розподілу коштів між бюджетом місцевих громад і спеціальним фондом Головного сервісного центру МВС, створення гідних умов праці для працівників сервісних центрів МВС та перегляд пільгових категорій населення для отримання послуг.

«На сьогодні вартість: видачі посвідчення водія становить 26 грн; реєстрації/перереєстрації транспортних засобів — 200 грн; прийняття теоретичного, практичного іспитів — 13 грн за кожну послугу. Такі ціни на адміністративні послуги є швидше символічними, і часто банківська комісія за їх оплату перевищує вартість власне послуги. Перегляду вартості не було із 2008 року. Сервісні центри МВС надають загалом 25 послуг для фізичних і юридичних осіб. Функціонують 148 сервісних центрів МВС. У період дії правового режиму воєнного стану сукупно надано більш як 3 900 000 послуг. Станом на сьогодні 100% коштів адміністративного збору, сервісні центри МВС спрямовують у місцевий бюджет. Якщо брати відносно мирний час, то 2021 року до місцевого бюджету територіальних громад в Україні було перераховано близько 437 млн грн, натомість отримано як субвенції від місцевих бюджетів лише 7 млн грн», — зазначив Богдан Драп’ятий.

Існує пропозиція здійснити справедливий перерозподіл коштів, отриманих від адміністративного збору за надані в сервісних центрах МВС послуги з розрахунку: 70 % — у місцевий бюджет; а 30 % — у спеціальний фонд Головного сервісного центру МВС. Що забезпечить справедливий фінансовий баланс і посилить спроможність сервісних центрів МВС для розвитку, а отже, доходи місцевих бюджетів пропорційно зростатимуть. З цією метою у Верховінй Раді України зареєстровано проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо плати за послуги у сфері державної реєстрації транспортних засобів та допуску до керування транспортними засобами»  (реєстраційний № 8193).

Захід пройшов з ініціативи парламентського Комітету із питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Участь у роботі круглого столу взяли народні депутати України, представники державних органів, національних і міжнародних організацій, інституцій, органів місцевого самоврядування та їх провідних асоціацій, громадського середовища.

Нагадуємо, що консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінці Головного сервісного центру МВС в Фейсбук. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.