A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Переобладнання автівок для навчання осіб з інвалідністю. Як це працює? І де брати дозвіл?


07 Липня 2023

Життя за кермом дає додаткові можливості. Це робить нас значно мобільнішими й відкриває світ. Особливо, це важливо людям з інвалідністю. Адже саме авто допомагає їм доторкнутися до тих речей, про які вони лише мріяли.

І хтозна, можливо, просто зараз вони стають водіями завдяки флагманському проєкту МВС «Автошколи для осіб з інвалідністю», який презентували перша леді Олена Зеленська,  заступниця Міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко та начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик.

Це частина ініціативи «Без бар’єрів» і саме та дієва безбар’єрність, яку Україна зобов’язалася втілювати ще до російського вторгнення: рівні можливості, комфорт і зручність для всіх українців у всіх сферах.

В автошколах для осіб з інвалідністю можна опанувати автотранспорт категорії В і ручне керування автівкою. Тому постало актуальне питання про переобладнання транспортних засобів автошкіл для навчання осіб з інвалідністю.

Головний сервісний центр МВС відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 2010 року № 607 забезпечує надання послуги з погодження переобладнання транспортних засобів, зокрема на ручне керування.

Послугою можуть скористатися як організації, що надають послуги з підготовки водіїв (автошколи), так і громадяни, що мають обмеження здатності до самостійного пересування та бажають підвищити рівень своєї мобільності.

Для замовлення зазначеної послуги:

— звертатися до спеціально уповноваженого органу Державного підприємства «ДержавтотрансНДІпроєкт», або до Головного сервісного центру МВС з таким пакетом документів:

— письмова заява про погодження переобладнання транспортного засобу, у якій зазначаються відомості про транспортний засіб, вид переобладнання, а також технічна та інша інформація, необхідна для проведення переобладнання;

— платіжні документи (платіжні доручення, квитанції) з кодом проведеної операції або відміткою банку, відділення поштового зв’язку або код проведеної операції (реквізити платежу) про внесення плати в будь-якій формі, який можливо перевірити за допомогою державного сервісу перевірки квитанцій за адресою: https://check.gov.ua/ .

Більш детальна інформація щодо необхідних документів за посиланням.

Повний пакет документів у паперовому вигляді слід подати особисто або через уповноважену особу, а також можна надіслати їх поштою.

Отримати оформлений документ (висновок) про погодження переобладнання транспортного засобу можна щовівторка та щочетверга з 10:00 до 17:00 за адресою: м. Київ, вул. Академіка Туполєва, 19.

Юридична особа для отримання висновку повинна мати при собі документ, що посвідчує особу (паспорт), доручення за формою М-2 або на фірмовому бланку підприємства. У разі отримання висновку безпосередньо керівником підприємства при собі необхідно мати печатку підприємства, документ, що посвідчує особу (паспорт) та завірений витяг з реєстру юридичних осіб.

Фізична особа (власник транспортного засобу) для отримання висновку повинна мати при собі документ, що посвідчує особу. Крім того, у період воєнного стану за бажанням фізичних осіб-власників цих транспортних засобів оформлені висновки можуть бути надіслані на зазначену у заяві адресу засобами поштового зв`язку (Укрпошта) за рахунок отримувача.

Вартість послуги наразі становить — 134, 60 грн (разом із бланковою продукцією).

Термін надання послуги не перевищує 10 робочих днів з дати реєстрації заяви про погодження переобладнання.

За детальною консультацією щодо переобладнання звертайтеся за номерами телефонів:

(044) 374-13-71, (044) 374-13-69.