A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Катерина Самітовська розказала статистику обмінів та відновлення посвідчення водія в кабінеті водія за півроку і статуси заявок


07 Квітня 2023

Начальниця управління комунікації Головного сервісного центру МВС Катерина Самітовська в ефірі загальнонаціонального марафону «Єдині новини» нагадала про послугу обміну чи відновлення посвідчення водія в кабінеті водія та статуси онлайн-заявок. Також розповіла про причини відмов у послузі та її вартість.

«За пів року з моменту відновлення послуги сервісні центри МВС отримали майже 40 тисяч заявок на обмін або відновлення посвідчення водія через Електронний кабінет водія. Адміністратори наших закладів розглянули ці онлайн-заявки і схвалили виготовлення 35 575 посвідчень водія.

З них майже 18 тисяч посвідчень водія було доставлено замовникам послуги Укрпоштою. А решта, відповідно були отримані у сервісних центрах МВС», — зазначила очільниця управління комунікації Головного сервісного центру МВС.

Для того, щоб оформити заявку на обмін чи відновлення посвідчення водія потрібно:

— авторизуватись в Електронному кабінеті водія,

— заповнити всі поля заявки, перевірити чи правильно підтягнулись автоматичні дані з реєстрів,

— підписати заявку електронним підписом та

— оплатити карткою.

Ці кроки займають до 10 хвилин. І це вже з тим, щоб уважно прочитати умови надання послуги. А потім варто дочекатись розгляду заявки адміністратором сервісного центру МВС і слідкувати за зміною статусу заявки в розділі Мої послуги в Електронному кабінеті водія.

Варто попередити, що посвідчення до 2013 року видачі навряд чи вдасться обміняти або відновити таким зручним способом, бо його може просто не бути в реєстрах. Електронні бази даних з’явилися в Україні в 2013 році.

Скільки часу розглядають заявку?

Законодавство України передбачає термін до 10 робочих днів на розгляд онлайн-заявки. Але варто нагадати, що на час дії воєнного стану терміни надання державних послуг можуть бути продовжені.

Скільки заявок успішно розглянули? Скільки було відмов? Які основні причини відмов?

Причини відмов для обміну чи відновлення посвідчення водія через Електронний кабінет водія можуть бути різними.

Нагадуємо, адміністратор перевіряє водія за всіма наявними в Україні базами. По-перше, якщо мова про 2-річне посвідчення водія, яке видавалось людині вперше, можна обміняти без складання іспитів лише за умови наявності не більше 2 штрафів у сфері дорожнього руху. Якщо таких штрафів у водія більше, то онлайн заявку ми відхиляємо і запросимо такого водія на складання іспитів.

Крім того, відхилити заявку можемо через відсутність актуального фото. Це часта причина, бо з 2013 року, як в Україні з’явилися електронні бази даних вже пройшло 10 років і не завжди фото в посвідченні водія є актуальним. А буває і таке, що взагалі відсутнє фото в реєстрах, якщо мова про старіше посвідчення водія.

Також, серед очевидних причин відмови онлайн-заявок на обмін посвідчення водія — неоплачені штрафи. Логічно, що людина, в якої є борги перед державою, не може отримувати державні послуги. Зазначимо, нам видно усі штрафи:

— як ті, які виписали патрульні поліцейські,

— так і штрафи автоматичної фіксації,

— і штрафи муніципалів за неправильне паркування у великих містах.

  1. Як отримати документи?

Коли людина оформляє заявку на обмін посвідчення водія в електронному кабінеті водія, то там видно, що є 2 способи отримання:

  • особисто в сервісному центрі МВС;
  • або з логістичними витратами, які включають упакування посвідчення водія у спеціальний конверт і відправлення Укрпоштою.

У першому випадку вартість обміну посвідчення водія становитиме 254 грн —  це за бланк та адмінпослугу сервісного центру МВС, а в другому ще плюс майже 300 гривень за логістичні витрати. Отже, найдорожче це трохи більше, ніж 550 грн за посвідчення водія.

Очікуємо, що незабаром послуга обміну посвідчення водія буде надаватись не тільки в Електронному кабінеті водія, але і через Дію.

Нагадуємо, що консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінці Головного сервісного центру МВС в Фейсбук. Відповіді на найпоширеніші питання можна знайти на сайті.