A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Авто з перебитими номерами агрегатів. Як не купити і не «купитися»?


20 Січня 2023

Рік лише почався, а у сервісних центрах МВС уже зафіксовано десятки випадків, де первинний ідентифікаційний номер кузова змінений кустарним методом.

На жаль, багато водіїв-початківців та й, інколи, і професійних керманичів періодично потрапляють до такої халепи. Для прикладу маємо дві «свіжі» реальні історії.

Перша — сталася у сервісному центрі МВС Києва. Під час перереєстрації Opel Omega було виявлено «перебиті» номери кузова. Умільці вирізали шмат кузова з ідентифікаційним номером, а щоб приховати оборудку — вварили на це місце деталь з номером іншого авто. Відвідувач розповів, що автомобіль придбав за дорученням. Думки про те, щоб перереєструвати транспортний засіб у сервісному центрі МВС навіть не виникало.

Друга історія з Миколаєва. Днями до місцевого сервісного центру МВС звернулася жінка. Її історія почалася два роки тому. Жінка придбала автівку FORD Sierra за дорученням. Пройшов час, змінились плани, знайшла покупця і разом звернулися для перереєстрації. Адміністратором під час перевірки встановлено, що номер двигуна знаходиться в базі «Інтерпол». Надання послуги зупинили.

Наразі обома фактами займається поліція.

Пам’ятайте, купуючи вживане авто завжди наполягайте на офіційній перереєстрації у сервісному центрі МВС. Адже наші адміністратори перевірять транспортний засіб за всіма наявними базами. І це є гарантією надійної купівлі авто, адже у разі виявлення Експертною службою МВС змін у номерах кузова чи двигуна автомобіль відправляють на штрафмайданчик та передають справу до поліції, а новоспечений власник залишається і без авто, і без грошей.

Зауважимо в алгоритмі перереєстрації автомобіля з одного власника на іншого обов’язковим кроком є експертне дослідження транспортного засобу перед зверненням до сервісного центру МВС. Нагадуємо, незаконна зміна ідентифікаційного номеру кузова транспортного засобу позбавляє можливості ідентифікувати його. Експлуатація такого транспортного засобу на території України заборонена.

Будьте мудрими!