A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Соціальна відповідальність водія: у сервісному центрі МВС випробовували окуляри, що імітують ефект сп’яніння


19 Грудня 2018

За статистикою, у вихідні та святкові дні кількість нетверезих водіїв збільшується щонайменше в 2 рази.

З метою інформування населення про небезпеку водіння під впливом алкоголю чи наркотиків, у Регіональному сервісному центрі МВС в Чернівецькій області спільно з Управлінням патрульної поліції провели акцію «Випробуй у безпеці».

Майбутнім водіям пропонували спробувати, як почуває себе за кермом нетвереза людина. А саме – приміряти спеціальні окуляри «Drunk Busters Goggles», що імітують вплив алкоголю на поведінку людини і допомагають усвідомити та уникнути ризиків керування у нетверезому стані.

У поліції пояснили, що окуляри імітують візуальне сприйняття світу очима нетверезого водія — спотворюють зір подібно до того, як це робить алкоголь.

Самі по собі окуляри використовувати немає інтересу. Для експерименту охочі виконували ряд завдань. Серед яких — пройтися по спеціальному килимку з лініями — прямою, кривою і з перешкодами, а ще — спробувати виконати письмові завдання.

В окулярах, які передають стан алкогольного сп’яніння – це дезорієнтація, порушена координація рухів, запаморочення голови, тунельний зір і навіть нудота, виконати прості завдання стає майже неможливо.

Для сервісних центрів МВС важливо підтримувати соціальні ініціативи, які будуть навчати водіїв не тільки правил дорожнього руху, але і підвищувати соціальну відповідальність.

Бажаємо безпечних свят!