A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Про те, що файно, а що не дуже…


07 Грудня 2018

Інфраструктура оновлених сервісних центрів МВС передбачає увагу до людей з обмеженими можливостями. Норма цивілізована, зрозуміла,  потребує не коментарів, а її дотримання .

Тобто, два майданчики синього кольору біля входу у територіальний та регіональний сервісний центри   МВС в Чернівецькій області на вулиці Руській у Чернівцях , позначені відповідними знаками, є спеціальними місцями для паркування транспортних засобів, якими керують  особи з інвалідністю.

Втім, деякі громадяни порушують цю норму системно й зухвало. Час від час автівки, іноді й з іменними номерами, займають ці місця так, ніби закон для їх водіїв не писаний…

З точки зору того, що ми «долучаємось до європейських цінностей», таке ігнорування правил поведінки у правовому суспільстві викликає  відчуття, схоже на конфуз…  Повірте, навіть зауваження таким людям робити якось незручно, бо йдеться про те, чому дітей навчають тато з мамою, вчителі у школі, панотець у церкві,  пояснюючи, що можна, а що не можна, що файно, а що ні, тобто, не гарно, що викликає громадський осуд.

Акцентуємо наразі, передусім, на моральному аспекті такого видовища, бо коли це бачиш, то хочеться поставити поруч знак «Для людей з обмеженою культурою»….  Невже такі громадяни впевнені в тому, що їх, не дай Боже, не торкнеться якась біда? Чи не станеться так, що життя круто змінить фізичний стан, і ти, вчора здоровий, у статусі «море по коліна», сьогодні потребуватимеш опори і підмоги?..

Довідково

Чинним законодавством передбачено, що  водії-інваліди повинні мати на своїх автомобілях розпізнавальні знаки “водій з інвалідністю” і мати при собі документи, що засвідчують наявність у них інвалідності. Водночас, законом визначено, що якщо людина не має при собі відповідних документів та не має на своєму автомобілі відповідного розпізнавального знака, але візуально у неї є виражені ознаки інвалідності, то вона також має право на паркування на місцях для інвалідів. Також, згідно із законом, власники парковок повинні облаштувати в межах своїх майданчиків місця для паркування для водіїв — осіб з інвалідністю не менше 10 відсотків від загальної кількості місць, а у випадку малої кількості парковочних місць — не менше одного такого місця на парковці. Місця для водіїв-інвалідів також повинні бути розміщені максимально близько до входу в будівлі та житлові будинки, а на парковках — максимально близько до виїзду з неї.

Щодо водіїв, в яких немає інвалідності, то зупинка та паркування автомобілів на місцях, призначених для водіїв з інвалідністю, або тих, хто перевозить інвалідів, карається штрафом від 1020 до 1700 грн, повторне порушення — від 2040 до 2550 грн. Створення перешкод водіям з інвалідністю або водіям, які перевозять осіб з інвалідністю, у зупинці, стоянці керованих ними транспортних засобів також карається штрафом від 1020 до 1700 грн.