A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Про систему людяну, красиву, зручну


21 Жовтня 2018

Чимало буковинців, громадян з інших областей уже  скористатись послугами оновлених сервісних центрів МВС  у Чернівцях, Глибокій, Новоселиці. Готуються аналогічні проекти у Кельменцях, Кіцмані. Люди позитивно відгукуються про зроблене, отримуючи в сучасних фронт-офісах комфортні послуги. На це націлені зусилля їх працівників відповідно до завдань реформи у сервісній сфері МВС.

Ставлення до клієнта в державній установі не лише проектується на його настрій, але й спонукає піднімати  власний рівень культури. Звичайно ж, є й інерція, є те, що неможливо перегорнути сторінкою негайно з вчорашнього на сучасне. Але уже діють правила гри, створена матриця у взаєминах громадянина і державної структури, є форма, що потребує нового змісту, і зміст, якому потрібна нова форма.

Такі зміни потребують від людей, що генерують ідеї і впроваджують їх в життя, не лише знань,  комунікаційної практики, але й енергії душі і серця. Для громадян ці речі залишаються за лаштунками, бо є «внутрішньою кухнею» службовців.

Втім, небайдужі до позитивних суспільних змін можуть глибше збагнути, які завдання ставлять перед собою відповідальні службовці, і як їх досягають. Своїми думками з цього приводу та у зв’язку з виконанням стартових завдань проекту у соціальній мережі поділилась  керівник відділу зв’язків з громадськістю Головного сервісного центру МВС, висококваліфікований фахівець у сфері комунікацій, «душа і серце» нових починань Інга Вишневська:

«За останні два з половиною роки мене найбільше питали з відкритими очима чого я туди пішла, а потім… ще через якийсь час почали казати: “Боже, які ви круті! А шо, так можна?” На все було складно відповісти і реагувати.
Мораль одна — якщо хочете щось створити, ризикуйте, вникайте глибоко у проблеми, думайте, де можете бути корисні і пробуйте.

Якби мені раніше сказали, що я буду плакати, йдучи зі структурного підрозділу МВС, то я би покрутила пальцем біля вашої голови. Тепер вже так робити не буду, бо плакала в обіймах усієї команди і пишаюсь шансом попрацювати з такими людьми!

З професійної сторони і після 2014 року у мене була дуже велика мрія – створити комунікаційну систему у державній структурі, яка нічим би не поступалася
рівню роботи комерційній структурі. Людяна, красива, зручна. Ми створили таку систему! Тепер у сервісних центрах МВС є повноційнний підрозділ комунікацій, дуже сучасний, що дозволяє розвивати інформаційну політику структури, візуальну складову того як ви їх бачите і що ми пропонуємо, підтримку надання консультацій населенню, формувати голос, яким сервісні центри МВС розмовляють з вами та поширювати соціальні й творчі проекти. Далі ще є над чим працювати.

Це був найкрутіший челлендж, зробити так, аби сотні людей у колишній міліцейській структурі казали, що “такого у брендбуці немає” або “ці книжки стояли у нас поличках буккросингу”. Позаду у команди вже більше 80 нових сервісних центрів МВС (далі буде більше). Ми об’їздили дуже багато. Часом деякі з них мені снилися з усіма відтінками зеленого. Тож, якщо ви покажете фото, я без запинки скажу чи це на Хмельниччині, чи у Маріуполі, чи у Сєвєродонецьку

Сервісні центри МВС сьогодні:
— це єдині і зручні центри (об’єднані візуально та усіма зручностями простору). Якщо хтось не бачив, є супер онлайн-звіт за 2017 рік, який дозволяє зрозуміти роботу в цілому hsc.gov.ua/2017
— відкрита робота з усіма медіа і швидка реакція на все;
— це наш сайт hsc.gov.ua (там є десятки порад, відео, зручних онлайн-сервісів — замовлення довідки про несудимість, онлайн-тренажер з ПДР, а буде ще більше)
— супер контакт-центр (моя окрема любов — не збавляйте темп розвитку!) — а ви дзвоніть 044 290 19 88
— прекрасна підтримка у соціальних мережах — Головний сервісний центр МВС (незабаром ця сторінка буде для вас ще зручнішою)
— гайд по структурі, де вибудовані усі правила корпоративної та комунікаційної складової — issuu.com/59382/docs/hsc-book-2018-web.compressed
— вас підтримають спеціалісти з комунікацій у кожному регіоні
— ви можете познайомитися з нашими спеціальними проектами: від іллюстраторів, які розмалювували центри до проектів, покликаних підтримувати соціальну увагу
— ми розпочали програму сервісної орієнтованості
— нещодавно з’явився проект «Таємний клієнт» і ми ще обов’язково поділимося досвідом як це спрацює.

Ми відбивалися від матюків в нашу сторону, критики, що ви ще гірші ніж колишні, за кожне неправильне слово, а потім писали і пишуть у мережах з тоннами любові. Усе це для мене говорить лише про одну і найважливішу річ:
кожен з нас може впливати, і сам формує середовище, яке хочете бачити … Просто візуалізуйте точно, що ви хочете бачити і зробіть це!»

«Звичайно, всередині є багато різного. Система не ідеальна (і ніколи не буде): там кожен день бюроться з млином, який не можна зупинити.
Але сотні цеглин для фундаменту міцно закладено.
І реально хочу, аби суспільство розуміло, що це державна структура, за дверима якої сидять професійні, толкові, круті люди, які прагнуть змінюватися, роблять купу нецікавої та бюрократичної роботи (яку складно витримати), але вони роблять кроки вперед настільки наскільки це дозволяє державна машина. Не нападайте — допомагайте змінювати. Пишіть про хороше, звертайте увагу на погане.
Інформація і встановалена комунікація — це рух вперед. І якість державного сервісу справді має значення».