Напередодні державного свята і Покрови Пресвятої Богородиці в робочу атмосферу Регіонального сервісного центру МВС в Чернівецькій області на кілька хвилин жінки внесли корективу…
Ті, що дають життя, запросили тих, хто його захищає, аби вручити чоловікам заздалегідь дбайливо підготовлені подарунки.
Під оплески звучали щирі побажання і подяки. Урочиста неформальна мить когось зворушила навіть до сліз. Адже громадянська солідарність проявляється у нелегкі для держави часи. Щемно й світло на душі. І світла й надії більше, бо в таких календарних датах — наша історія, генетичне прагнення українців жити у своїй державі, захищати її, як добротну хату, та всіх, хто з чистим сумлінням під її дахом. Нехай оберігає Україну покров Божої Матері.
З історії свята
В українській традиції Покрова тісно пов’язується із ідеями захисту від ворогів: згідно з літописами, князь Ярослав Мудрий віддав Київ і всю Русь під покров Божої Матері. Тому велика кількість православних церков, побудованих в княжі і козацькі часи, присвячувалися цьому святу. Церква Покрови Пресвятої Богородиці була головною на Запорізькій Січі, а 14 жовтня одним з найважливіших днів для козаків — тоді вони проводили свої ради, на яких вибирали нового гетьмана або кошового отамана.