A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Сервісні центри МВС привертають увагу водіїв до використання ременів безпеки


11 Вересня 2018

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я у 50% випадків ДТП зі смертельними наслідками життя водіїв та пасажирів можна було б врятувати завдяки пристебнутим ременям безпеки.

Як інформує Головний сервісний центр МВС України http://hsc.gov.ua/2018/09/11/12176/, завтра, 12 вересня, у Києві стартує всеукраїнська акція, мета якої — наголосити на важливості використання цього елементу безпеки, а також дитячих утримуючих пристроїв.

В рамках заходу буде представлено арт-об’єкт – автокрісло з ременем безпеки, що створене з 1079 заглушок, які здавали громадяни на заправках ОККО під час акції «Здай заглушку – обери життя».

Презентація пройде за участі начальника Головного сервісного центру МВС Владислава Криклія, координатора кампанії «За безпечні дороги» Олесі Холопік та Голови Всеукраїнського об’єднання автошкіл України Іллі Щербини.

Столична акція буде поширена сервісними центрами МВС по всіх регіонах країни як захід, що нагадуватиме українцям про важливість дотримання правил безпеки на дорозі.

Довідково

Першим ремені безпеки запропонував використовувати англійський винахідник Джордж Кейлі  на початку ХІХ  століття.  У 1885 році  у США було видано перший патент на такий винахід.

Наприкінці 1950-х інженер з безпеки шведської автомобільної компанії Вольво Нільс Болін, що раніше працював в авіапромисловості, розробив конструкцію триточкового ременя безпеки. Після річного тестування з’ясувалось, що найкраще пасажира утримує на сидінні ремінь, протягнутий через плече до стегна, який до того ж можна застібувати однією рукою. Згодом було видано патент на новий тип автомобільного ременя.

У 1957 році  році Швеція стала першою країною у світі, що узаконила використання ременів безпеки. На території України (тоді у складі СРСР) водіїв і пасажирів легкових автомобілів зобов’язали використовувати ремені безпеки з 1979 року. З часом конструкція ременів безпеки удосконалювалась, вони стали саморегульованими і встановлювались не лише на передніх, але і на задніх сидіннях.