A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Долучаємось до європейських стандартів перевезення небезпечних вантажів цистернами


13 Серпня 2018

… На початку нинішнього року працівники сектору технічного контролю та перевезення небезпечних вантажів транспортними засобами РСЦ МВС в Чернівецькій області надіслали усім перевізникам, які експлуатують «резервуари на колесах», повідомлення про запровадження ретельніших перевірок цистерн.
Наразі саме ця сфера перевезень перебуває в процесі адаптації до  Європейської угоди про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів (ДОПНВ).
Уже стали щоденною практикою фотофіксація обов’язкового технічного контролю, розширення параметрів ТО включно з показниками одометра, вантажності, роботи гальмівної системи, інші нововведення на користь транспортної безпеки у форматі міжнародних стандартів.
Обов’язковість проведення періодичних перевірок та випробувань цистерн на колісних транспортних засобах, що перевозять небезпечні вантажі, також у цьому переліку.

Власне кажучи, йдеться про сертифікацію цистерн, гарантію їх безпечного використання.
— Це значить, — пояснює завідувач  сектору технічного контролю та перевезення небезпечних вантажів транспортними засобами РСЦ МВС в Чернівецькій області Павло Андрецуляк, — що цистерну потрібно перевірити фахово, переконатись у достатній товщині її стінок, чи витримує вона відповідний тиск, з’ясувати інші технічні деталі. Відтак, як і при первинній перевірці цистерни виробником, на антикорозійній табличці робиться відповідна відмітка про придатність цистерни до використання. Адже при наданні дозволу ми перевіряємо лише комплектність транспортного засобу, наявність додаткового обладнання, стан вогнегасників, тощо. А контроль на інструментальній основі може здійснити лише відповідний суб’єкт господарювання. Така перевірка проводиться кожні 3-5 років залежно від коду цистерни, групи вантажів.

Доречі, в Україні вже працює такий суб’єкт у Дніпропетровській області. Йде мова про відкриття станцій контролю цистерн в Одесі, Вінниці, адже технічно ця робота досить громіздка, потребує часу.

Довідково
Відповідно до вимог Європейської угоди про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів (ДОПНВ) до якої Україна приєдналась згідно Закону України «Про приєднання України до Європейської угоди про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів», передбачено обов’язковість проведення періодичних перевірок та випробувань цистерн установлених на колісних транспортних засобах, що перевозять небезпечні вантажі.
Порядком перевірки цистерн для перевезення небезпечних вантажів, затвердженим наказом Міністерства інфраструктури України від 12 травня 2015 року за № 166/550, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05 червня 2015 р. за № 663/27108, передбачено, що перевірка цистерн здійснюється суб’єктами господарювання,уповноваженими відповідно до компетенції Міністерства інфраструктури України або Міністерства внутрішніх справ України.
Порядком визначено процедуру проведення перевірки та маркування вагонів-цистерн, автоцистерн, знімних цистерн, контейнерів-цистерн, переносних цистерн, знімних кузовів-цистерн, що використовуються для перевезення рідких, порошкоподібних та гранульованих небезпечних вантажів автомобільним, залізничним, морським і річковим транспортом.
Вимоги Порядку є обов’язковими для всіх суб’єктів господарювання незалежно від форм власності та видів їх діяльності, які є виробниками, власниками, орендарями або операторами цистерн, а також здійснюють експлуатацію цистерн, їх ремонт, переобладнання, технічне діагностування, перевірку та нагляд за ними.
Дія Порядку не поширюється на цистерни для перевезення:
• газів;
• рідких, порошкоподібних і гранульованих вантажів, в яких для їх випорожнення періодично утворюється тиск вище 0,07 МПа;
• небезпечних вантажів в змішувально-зарядних машинах з цистернами місткістю менше 1000 л;
• вантажів, які не підпадають під дію законодавства України у сфері перевезення небезпечних вантажів;
• вантажів територіями підприємств, установ та організацій, де вони виготовляються або утворюються, використовуються або захороняються.
Перелік суб’єктів господарювання, уповноважених на проведення перевірки цистерн, установлених на колісних транспортних засобах (автоцистерн та цистерн, що є частиною змішувально-зарядних машин) розміщений на сайті Головного сервісного центру МВС.
Отже, звертаємо увагу на необхідність обов’язкового проведення перевірки цистерн в порядку, встановленому законодавством.
Починаючи з 1 липня 2018 року Свідоцтва про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів без проходження обов’язкової перевірки цистерни (автоцистерни та цистерни, що є частиною змішувально-зарядних машин) в установленому порядку, при відсутності на корозієстійкій табличці цистерни (або на корпусі цистерни) інформації про вид та дату останньої перевірки цистерни — видаватись та продовжуватись не будуть.