A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Перш ніж придбати транспортний засіб, з’ясуйте можливість його реєстрації в сервісному центрі МВС


10 Серпня 2018

Така практична порада стосується кожного, хто хоче стати власником автомобіля чи двохколісного транспортного засобу.

Нещодавно до Регіонального сервісного центру МВС в Чернівецькій області із заявою звернувся чернівчанин, який придбав електроскутер імпортного виробництва.  Громадянин просив дати йому письмову відповідь, чи підлягає реєстрації «Bravis Hawk”.

У відділі організації реєстраційно-екзаменаційної роботи та взаємодії з суб’єктами господарювання  зазначають, що  реєструвати такий транспортний засіб потрібно, інакше користуватись ним законно буде неможливо.

Довідково

Відповідності до пункту 8 Постанови Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 №1388, «Державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто або уповноваженим представником, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують повноваження представника (для фізичних осіб — нотаріально посвідчена довіреність), а також правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення транспортних засобів, відповідність конструкції  транспортних  засобів установленим  вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів, а саме:

 — паспорт громадянина України та реєстраційний номер облікової картки платника податків;

— документ, що підтверджує правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення транспортного засобу, (договір купівлі — продажу оформлений суб’єктом господарювання зареєстрованим в Головному сервісному центрі МВС України та посвідчення митниці або вантажно — митна декларація з відмітками митниці);

— документ щодо відповідності конструкції транспортного засобу установленим вимогам безпеки дорожнього руху (сертифікат відповідності транспортного засобу).

Водночас, інформуємо, що відповідно до пункту 2.13 Постанови Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 №1306 керування:

— мопедами, моторолерами та іншими двоколісними транспортними засобами, які мають двигун з робочим об’ємом до 50 куб. см., або електродвигун потужністю до 4 квт., здійснюється на підставі  категорії — А1.

— мотоцикли та інші двоколісні транспортні засоби, які мають двигун з робочим об’ємом 50 куб.см і більше або електродвигун потужністю 4 кВт і більше здійснюється на підставі категорії — A.

         При зупинці механічного транспортного засобу працівниками органів внутрішніх справ, обов’язки та права водія механічного транспортного засобу визначені вимогами розділу 2 ПДР України.