A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Про те як «ВАЗ» може стати «Фіатом», а підробка документу — криміналом…


26 Липня 2018

… Свідоцтво про реєстрацію іномарки «Фіат Пунто» в  Територіальний сервісний центр МВС  7341, що в Чернівцях, надійшло  з Італії.

Перевіривши  документ   на ім’я чернівчанина, вилучений італійською поліцією, працівники ТСЦ  з’ясували, що  у базі даних під таким же номерним знаком  зареєстровано автомобіль ВАЗ…

Поінформовані про це правоохоронці внесли факт до  єдиного обліку територіальних підрозділів поліції як підозру на підробку документу і передали справу слідчим.

На думку фахівців, до таких фальсифікацій іноді вдаються наші земляки, виїжджаючи за кордон, оскільки підроблені номерний знак та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу дають змогу користуватись автомобілем, уникаючи місцевих податків за його експлуатацію. Щоправда, схема діє до тих пір, поки водій не потрапить у ситуацію з вилученням документу після скоєння того чи іншого правопорушення, а відтак і під статтю Кримінального кодексу на своїй батьківщині.

Довідково

Законом передбачено кримінальну відповідальність за підробку документів, їх використання. Зокрема, частина 1 статті 358 Кримінального кодексу України (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) передбачає покарання штрафом до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років. При цьому використання завідомо підробленого документа карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.