A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Аби легше знаходилось те, що вам потрібне…


15 Травня 2018

Онлайн-тренажер, чек-лист, онлайн-інструкція для майбутніх водіїв — нові терміни, що з’явились у лексиконі бажаючих стати водіями. У поєднанні з новітніми технологіями в сучасному сервісному центрі МВС це інструменти реалізації прагнень громадян прозоро, системно, без допомоги «благодійників» чи будь-яких «підпільних» варіантів.

Алгоритми навчального і екзаменаційного процесів поетапно розписані на сайті Регіонального сервісного центру МВС в Чернівецькій області в інструкції «Як отримати посвідчення водія вперше»  http://hsc.gov.ua/prava/

Працівники РСЦ МВС зацікавлені у поінформованості громадян про таку можливість. З цією метою в територіальних сервісних центрах, у людних місцях територій обслуговування поширені лаконічні плакати, за слушної нагоди використовуються листівки й візитки.
Загалом, практичні поради складаються з кількох кроків:
1. Скориставшись опублікованим на сайті переліком автошкіл, обрати акредитований навчальний заклад, звернувши увагу, зокрема, на кількість теоретичних та практичних занять.
2. Подати в автошколу паспорт, ідентифікаційний код, медичну довідку (форма 083/о), фото 3,5х4,5 см), пройти навчання, скласти іспити і отримати відповідне свідоцтво.
3. Скласти теоретичний та практичний іспити у сервісному центрі МВС.

Нагадаємо, при теоретичній підготовці є можливість випробувати себе на онлайн-тренажері в режимі реального екзамену, тобто, відповісти на 20 питань впродовж 20-ти хвилин: 10 питань з правил дорожнього руху, 4 – з основ безпеки руху, 4 – по будові та експлуатації ТЗ, 2 – з надання першої медичної допомоги.
Практична частина іспиту тепер також відкрита для громадян включно з маршрутами, на яких проходитиме екзамен. У чек-листі, документі, що регламентує екзаменаційний процес, зазначено типові помилки майбутнього водія, шкала оцінювання його навичок.
Слід пам’ятати, що перше посвідчення водія видається на 2 роки з обмеженням перевищувати швидкість 70 км/год. Таке посвідчення водія обмінюється на постійне без складання іспитів у разі відсутності або наявності не більше двох адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху протягом двох років з дати видачі посвідчення. У разі наявності трьох і більше правопорушень обмін здійснюється після складання теоретичного та практичного іспитів у сервісному центрі МВС. Повернення посвідчення водія особам, які отримали його вперше та були позбавлені права на керування транспортними засобами, не відбувається. Поновлення права керування транспортними засобами здійснюється після проходження повторної підготовки у відповідному навчальному закладі та після складання теоретичного й практичного іспитів у СЦ МВС. Таке посвідчення знову видається на 2 роки.

IMG-fa830b1ae3a298a3aa1669a13226eec3-V