A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

На Буковині  сервісна служба МВС виявила розшукуваний поліцією  автомобіль…


19 Лютого 2018

Рідкісний випадок трапився під час надання послуг  громадянам мобільним сервісним центром МВС Регіонального сервісного центру МВС в Чернівецькій області у  містечку Вижниця.

Житель сусідньої Івано-Фраківської області вирішив зняти з обліку  автомобіль, який недавно  придбав «по дорученню».  При цьому пошкодження на передній частині не викликало інтересу у покупця, що, очевидно, цілком влаштовувало власницю «Мазди-5», мешканку Києва.

Ці деталі з історії іномарки стали відомі сервісникам  під час  огляду автомобіля та ретельної перевірки його походження. З’ясувалось, що наприкінці минулого року іномарка потрапила в ДТП, а поліція, склала на її власницю два адміністративні протоколи. Фактично, команда мобільного сервісного центру, надаючи послугу, виконала функцію правоохоронців, виявивши транспортний засіб, який за інформаційною базою МВС перебував у «орієнтуванні», тобто в процесі розшуку по факту дорожньо-транспортної пригоди, скоєної у місті Києві.

Відтак реєстраційна операція завершилась дзвінком на номер «102» та викликом оперативної групи поліції.

Довідково

При купівлі авто є декілька варіантів його переоформлення з одного власника на іншого: оформлення договору купівлі-продажу з подальшою перереєстрацією в сервісному центрі МВС, оформлення договору купівлі-продажу в нотаріуса або через комісійний магазин. Однак іноді, як у згаданому випадку, громадяни обирають інший шлях – оформлення довіреності на авто від продавця на покупця. При цьому покупець так і не стає повноправним власником транспортного засобу, автомобіль не проходить жодної експертної процедури, що ставить покупця в небезпечне становище.

Аби вберегти себе від прикрих несподіванок, варто звернутись саме до сервісного центру МВС для оформлення договору купівлі-продажу та перереєстрації авто в присутності продавця та покупця. Договір купівлі-продажу укладається безкоштовно при перереєстрації авто та заповнюється адміністратором в електронній формі. Важливою процедурою буде проведення працівниками Експертної служби МВС огляду або експертного дослідження транспортного засобу.

Експертний огляд автомобіля є обов’язковим і проводиться у всіх випадках реєстрації, перереєстрації та зняття з обліку за винятком реєстрації нового транспортного засобу, переоформлення документів у зв’язку зі зміною анкетних даних, а також при вибракуванні авто. Мета огляду — звірка ідентифікаційних номерів та перевірка реєстраційних документів. Огляд не потребує окремої сплати, оскільки його вартість вже включена у вартість послуги перереєстрації транспортного засобу. Відповідний акт, складений експертом, або його відмітка у заяві власника транспортного засобу, є обов’язковими в переліку необхідних документів для оформлення реєстраційної послуги в сервісному центрі МВС.

У разі експертного дослідження транспортного засобу встановлюється відсутність чи наявність ознак пошкодження, знищення, підробки або заміни номерів двигуна, шасі або кузова, заміни панелі з ідентифікаційним номером транспортного засобу та підроблення реєстраційних документів, в результаті чого власник авто отримує висновок. Це платна послуга, що проводиться на розсуд власника авто. Експертне дослідження доцільно обирати, якщо при огляді авто  виникає сумнів щодо достовірності певних даних.http://chv.hsc.gov.ua/poslugi/pitannya-ta-vidpovidi/ekspertnij-oglyad-ta-doslidzhennya-transportnogo-zasobu/