A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Сервісний центр МВС запрошує буковинців отримувати послугу не виходячи з дому!..


14 Лютого 2018

Минулого року зручна комфортна новинка була запроваджена при   видачі довідок про наявність чи відсутність судимостей.

Документ  потрібний у багатьох житейських випадках: при оформленні на роботу, закордонної візи, участі у тендерах, усиновленні,  встановленні опіки, набутті громадянства, при поновленні документів, отриманні дозволу на володіння зброєю тощо.

Вирішувати подібні питання сьогодні можна  без поїздок в територіальні сервісні центри МВС в Чернівцях, Глибокій, Кіцмані, Новоселиці, Кельменцях, якщо скористатись інтернетом та алгоритмом отримання довідки в режимі он-лайн.

Із 5895 громадян у 2017 році 85 осіб оцінили переваги електронного замовлення послуги. За січень нинішнього року довідку он-лайн, яка, до речі, видається безплатно, вже отримали  32 особи. Схоже, популярність послуги зростає, втім далеко не всі збагнули її комфортність.

—Це дійсно зручно, —  пояснює завідувач сектору інформаційної безпеки та довідкового забезпечення РСЦ МВС в Чернівецькій області Віталій Світайло. — Вам нікуди не треба йти чи їхати. Ви можете перебувати вдома за чашкою кави і замовити документ на свою поштову скриньку…  Є певна інерція у сприйнятті новітніх технологій. Люди звикли, що обов’язково треба отримати «папір на руки» від працівника сервісної служби. Насправді ж, ви можете спілкуватись лише з комп’ютером і мати той самий результат у вигляді файлу на своїй електронній пошті. Документ можна роздрукувати, а можна просто продемонструвати його, скажімо, своєму роботодавцю на смартфоні. Він же заходить на сайт Головного сервісного центру МВС, чи на сайт МВС, і перевіряє, чи є така довідка. Тобто, замовник має можливість скористатися електронною довідкою за згодою установи, до якої вона подається, поставивши відповідну «галочку» у способі отримання довідки при заповненні відповідної форми на сайті. Паперовий варіант можна забрати у бажаному сервісному центрі МВС, а електронний надійде на вашу електронну пошту.

Отже, щоб замовити довідку онлайн, необхідно:

— зайти на сайт  mvs.gov.ua або hsc.gov.ua;

— зареєструватися через електронний цифровий підпис (ЕЦП) або BankID;

— заповнити форму, вказавши зручний СЦ МВС;

— отримати повідомлення про готовність документу або перевірити статус готовності довідки онлайн;

— забрати довідку в обраному сервісному центрі МВС, або отримати її в електронному варіанті на свою електронну  адресу.

nesudymist-ecp-hsc02