A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Механізми безпеки перевезень з підвищеними ризиками


09 Лютого 2018

Рух цистерн, «фур», вантажівок, пасажирського транспорту починається з документів, які видає, або які перевіряє на предмет відповідності чинним вимогам  сектор технічного контролю та перевезення небезпечних вантажів Регіонального сервісного центру МВС в Чернівецькій області.

Минулого року у цій сфері на законодавчому рівні  запроваджено корективи для перевізників та тих, хто випускає на дороги автотранспорт з підвищеними ризиками.

Які тенденції спостерігаються сьогодні там, де безпека перевезень регламентується чіткими нормами і правилами?

—Насамперед, — говорить керівник сектору технічного контролю та перевезення небезпечних вантажів РСЦ МВС в Чернівецькій області Павло Андрецуляк, — окрім розширення параметрів при проходженні технічного огляду, як, скажімо, показники одометра, вантажності, робота гальмівної системи, відзначив би таке нововведення як фотофіксація. Це унеможливило  формальне проходження технічного контролю. Без наявності машини, без перевірки її гальмівної, інших систем згідно з класифікатором для кожного виду транспортного засобу отримати протокол технічного стану транспортного засобу сьогодні  неможливо. Відійшла в минуле практика, коли документ, умовно кажучи, можна було купити. Адже на фотографіях фіксується транспортний засіб з номерним знаком під час його зовнішнього огляду,  стендових випробувань.

Ми відпрацювали алгоритми техогляду і на теоретичному, і на практичному рівнях з усіма суб’єктами цього процесу. З травня минулого року, коли була запроваджена фотофіксація, спочатку і  комп’ютерна програма не витримувала навантажень, і відчувався супротив людей, які звикли, що подібні питання можна вирішувати у інший спосіб. Хтось ще шукав, як мовиться, якихось варіантів… Тоді показники технічного огляду різко впали. Але  закон має бути один для всіх. І поступово всі суб’єкти господарювання з правом здійснення технічного контролю почали ретельно виконувати нові вимоги.

До кінця минулого року ми повернули в цьому процесі попередні показники. Насамкінець, той, хто  виїжджає на дорогу без техогляду, ризикує потрапити під адміністративне стягнення, яке вартує більше, аніж затрати на ТО. Ця логіка також стимулює перевізника дотримуватись закону.

—Чи можна стверджувати загалом про поліпшення контролю за проведенням обов’язкового технічного огляду, перевезенням небезпечних вантажів?

—Наше завдання — дати допуск до участі в дорожньому русі таких перевізників. Ми перевіряємо, чи транспортний засіб відповідно укомплектований,  чи вчасно пройшов техогляд, засвідчуємо кваліфікацію водія на право перевезення того чи іншого небезпечного вантажу, уповноважених, чия діяльність пов’язана із дорожнім перевезенням вантажу зазначеної категорії. Однак, на дорозі контроль уже залежить не від нас, а від працівників Укртрансбезпеки, поліції. До нас перевізник звернеться, коли у нього закінчиться термін свідоцтва. Тоді ми його перевіримо ще раз.

Втім, якщо вести мову про системність і якість контролю, то варто  зазначити, що сьогодні діє громадська організація «Спілка учасників спеціального автодорожнього руху», в полі зору якої всі ці питання. В тому числі і видача ДОПНВ-свідоцтв водіїв, свідоцтв про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів, спеціальні навчання працівників суб’єктів перевезення небезпечних вантажів, тощо.  Представники громадської спілки стежать за дотриманням законодавства у цій сфері, виїжджають в рейди з поліцією,  фотографують, помічають недоліки, які  потрібно усувати державним контролюючим органам.

В грудні минулого року спілчани зустрічались з працівниками поліції і Укртрансбезпеки в нашій області,  обговорювали ці питання.  Маємо також і ми від них  пропозицію вже цього місяця провести спільний захід з участю Чернівецького Центру спеціального навчання з організації перевезення  небезпечних вантажів автомобільними дорогами.