A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Сервісний центр МВС долучається до Всеукраїнської акції «Керуй»


04 Лютого 2018

Таку назву має соціальна ініціатива Національної поліції України та Консультативної місії ЄС в Україні. Її мета — пропаганда дотримання правил дорожнього руху, культури водіння транспортного засобу.

Акція проходить в сучасній креативній формі з поширенням наліпок, які інформують, що за кермом не просто водій, а водій відповідальний.

Є і психологічний момент  заходу. Адже той, хто прикріпив на задньому склі автівки своєрідний «маркер законослухняності», дисциплінує не лише себе, але й нагадує партнерам у дорожньому русі про потребу бути чемними, уважними, теплячими.

Наразі працівники патрульної поліції Чернівецької області, які різними засобами активно доносять до громадськості суть акції, обрали місцем профілактичної імпрези Регіональний сервісний центра МВС в Чернівецькій області по вулиці Руській 248М,  де у його підрозділі — ТСЦ №7341  — громадяни отримують послуги, в тому числі і з видачі посвідчень водія.

Як зазначила керівник прес-служби ППС Юлія Доліба, предметом уваги у сервісному центрі були, передусім, водії, які щойно отримали посвідчення водія.  «Основна мета проекту «Керуй!» — зазначила пані Юлія, —  показати, що керувати — це не просто їхати, а також керувати своїми емоціями та рішеннями».

Поліцейські поспілкувалися з тими, хто отримував посвідчення водія вперше, або ж обмінював документ на новий, роздаючи наліпки, висловили свої побажання й поради. Відвідувачі схвально реагували на  ініціативу правоохоронців, щиро переймаючись її позитивною енергією.

Відтак, оновлене приміщення сервісного центру наповнило відчуття спільної мотивації для кожного учасника цього дійства включно зі службовцями  на робочих місцях. Адже саме тут екзаменуються громадяни на знання правил дорожнього руху, практичні навики водіння транспортного засобу, тут отримують документ, що дає право не лише сісти за кермо, але й зобов’язує бути відповідальним учасником дорожнього руху.  Зрештою, запроваджений минулого року двохрічний впробувальний термін для водіїв-початківців сповна вписується в «маркери» на зразок «За кермом— надійний водій».

Довідково

Національна поліція України за підтримки Консультативної місії Європейського Союзу розпочала інформаційну кампанію про безпечний рух на дорогах України.

Нажаль, за останній рік ситуація на дорогах України критично погіршилась, а кількість смертей та травмувань у наслідок ДТП у 2017 році стала рекордною за всю історію України.

Ми знаємо, що порушення закону багато хто сприймає, як норму, а часом, уміння обходити закон навіть вважають проявом мудрості. Але ж ми всі розуміємо, як це неправильно. Національна поліція прагне змінити ситуацію. Адже, на дорогах ми всі – не поліцейські, водії та пішоходи, а перш за все – люди. Проблема безпеки руху виключає розподіл на “ми” та “вони”, можливе тільки “ми”. Саме ми усі разом зможемо змінити ситуацію, і у єднанні – сила, що проноситиме зміни. Таким чином, Національна поліція прагне бути не каральним органом, а партнером усіх учасників нашого руху вперед. Дорожнього руху. За бажанням можна розкритикувати кожного, знайти чимало недоліків у всьому, але поліція прагне сказати водіям, що дотримуватись ПДР – круто та важливо. Ти класний, коли ти їздиш за правилами! Ти крутий, коли керуєш собою і бережеш життя інших.

Нова ініціатива закликає керувати не тільки автомобілем, а й своїми емоціями, діями, самим своїм життям і тому отримала просту назву “Керуй!”. Це слово одночасно закликає і сісти за кермо, і повністю усвідомити себе частиною великої країни, великої історії, великої дороги та всіх, хто нею кудись прямує. Відчути свою особисту велич, а значить – і дріб’язковість та мізерність миттєвого пориву порушити прості правила заради мимолітної вигоди.

Ми пишаємося усіма водіями, хто керує собою і не порушує. Ми вдячні усім, хто не їздить на червоне та не п’є за кермом. Ми пишаємось тими, хто користується паском безпеки, саджає своїх дітей у автокрісло, хто пропускає пішоходів, і не перевищує швидкість! Дякуємо вам за це! Ми знаємо, що в країні зараз не найпростіші часи, українцям важко, і все це, в тому числі, впливає на ситуацію на дорогах. Та дорога – це частина нашого життя, і вона стала занадто небезпечною. Нехай водіння буде задоволенням, а не кошмаром. Ми пропонуємо вам об’єднатись заради цієї мети, і дуже розраховуємо на вашу підтримку!

Кампанія “Керуй!” прагне надихнути усіх учасників руху до безпечної їзди.

Ми запланували чимало подій, і ви можете приєднатись та підтримати нас
кількома способами:

– підписатись на нас у соцмережах Facebook, Instagram та Twitter

– зайти на сайт за додатковою інформацією

– наклеїти наліпку на свій автомобіль

– дотримуватись ПДР

Джерело: http://kerui.org.ua/pro-aktsiyu/