A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Чернівці претендують на звання карнавальної столиці…


15 Січня 2018

Фестиваль Маланок у Чернівцях, започаткований сім років тому, стає ексклюзивом Буковини, унікальним явищем, у якому перетинаються різдвяні святкування, історичні традиції і сучасні тенденції в культурній, туристичній, бізнесових сферах.
Це стало можливим саме тут, на Буковині, де народні звичаї не вивітрилися, передаються з покоління в покоління, скажімо, у знаменитих «Вашківецькій», «Красноїльській» маланках, зрештою, в кожному селі, і навіть на сільських «кутах», де до різдвяного свята готуються маланкарі. Обласний  фольклорно-етнографічний фестиваль «Маланка-фест», об’єднавши це розмаїття, своєю велелюдністю все більше стає схожим на карнавал.
Нинішнього року у фестивалі беруть участь пів сотні колективів. Тисячі громадян, гостей міста заповнили сьогодні вулиці буковинської столиці. Звільнений від руху транспорту центр міста перетворився на театралізовану територію, де міфічні, біблійні і зовсім сучасні персонажі створюють казкову атмосферу, розмивають межі реального і віртуального, додають настрою кожному, хто навіть не сподівався б на можливість свого творчого перевтілення.
Адреналін, випромінюваний персонажами під іскристу музику, художнє озвучення, через танець, пантоміму, і просто через енергію розкутої людської душі передається всім присутнім. Напрошуються аналогії, наприклад, з карнавалом у Ріо-де-Жанейро, з Венеціанським, Римським, Лондонським, або з якимось іншим відомим дійством. Кому пощастило побувати в гущі подій, той погодиться, що такі аналогії не надумані…

Довідково
Фестиваль Маланок в Чернівцях започаткований у 2011 році туристичною громадською організацією «Палітра Буковини». Основна ідея Фестивалю – презентація Чернівецької області як краю різнобарвного в етнічному відношенні, регіону в якому збережені традиції народних свят, зокрема традиції маланок. Оскільки серед традиційних свят новорічної обрядовості на Буковині у зимовому циклі особливо виділяється традиція маланкування.
Фестиваль Маланок в Чернівцях – це унікальне дійство, на якому представлена українська, бессарабська, гуцульська, молдавська, румунська маланка, традиції яких збережені на Буковині. У Фестивалі приймають також участь колективи з маланкою осучасненою, так званою периберією. Особлива вагомість участі у Фестивалі маланкуючих колективів області, які демонструють автентичну маланку, вік якої більше ста років.

(Окрім власних фото використано ілюстративний матеріал порталу «Молодий буковинець»https://molbuk.ua/chernovtsy_news/142414-malanka-fest-v-cetri-ye-velychezna-goryla-ta-sobaka-olimpiyski-bogy-ta-chagorske-plemyafoto.html)