A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Відповідаємо на питання преси


08 Грудня 2017

Популярний на Буковині і за її межами часопис «Молодий буковинець» звернувся до керівника Регіонального сервісного центру МВС в Чернівецькій області з проханням прокоментувати  запровадження видачі першого водійського посвідчення терміном на два роки.

—Загалом, таке нововведення підтримую, — зазначає виконуючий обов’язки  начальника РСЦ МВС України в Чернівецькій області Василь Душинський. —Як свідчить ситуація на дорогах, багато молодих людей, ледве отримавши посвідчення, вважають, що вже дуже добре вміють їздити. А щоб стати хорошим водієм, потрібен час і досвід. Тому загроза втратити документ за більше трьох порушень, сподіваюся, трохи охолодить гарячі голови.

Матеріал «Перші права водія – лише на два роки: що зміниться для водіїв», розміщений на порталі видання (https://molbuk.ua/chernovtsy_news/140264-pershi-prava-vodiya-lyshe-na-dva-roky.html), нагадує також про заборону перевищувати швидкість 70 км/год, містить офіційні тлумачення нововведення:
«Обмін посвідчення водія, виданого особі вперше, після закінчення терміну його дії проводиться без складання іспитів за умови здійснення не більше двох адміністративних правопорушень у сфері дорожнього руху.

У разі вчинення особою протягом двох років з дня видачі вперше водійського посвідчення трьох і більше адміністративних правопорушень обмін такого посвідчення здійснюється зі складанням теоретичного і практичного іспитів.

Повернення посвідчення водія особам, які мають його вперше, і позбавленим права на керування транспортними засобами, не здійснюється. Відновлення права на керування транспортними засобами у такому випадку здійснюється шляхом отримання нового водійського посвідчення після проходження позачергового медичного огляду, підготовки відповідно до планів і програм та після складання іспитів».