A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Селфі перед виїздом на дорогу дистанцією у два роки…


04 Грудня 2017

…Коридор Територіального сервісного центру МВС №7341  РСЦ МВС України в Чернівецькій області наповнює іскристий сміх. Група випускників однієї з автошкіл міста Чернівці, успішно склавши теоретичні та практичні іспити, щойно отримала посвідчення водія.

Дівчата, кинувши на стільці сумочки,  фотографують самих себе на фоні бренду сервісної служби. Явище, що увійшло в наше життя як «селфі», наповнює приміщення радісним настроєм з присмаком «студентської свободи». Адже навчання і екзамени позаду, а в руках — «дипломи» учасників дорожнього руху відповідних категорій, що відкривають двері у  життя, помножене на швидкість, комфорт.

Ми вітаємо дівчат, однак, зазначаємо, що вони перші випускники навчального закладу, які отримали омріяний документ всього лише на два роки, тобто, посвідчення їм видали тимчасові…

Питання дещо несподіване. Хтось знизує плечима, говорить, мовляв, трішки сумно… Але уже наступної миті мажорний настрій повертається до випускників і вони хором говорять, що випробувальний термін немає ніякого значення, бо вони налаштовані їздити грамотно, обережно,  не порушуючи правил дорожнього руху.

Така теза сприймається на всі сто відсотків, як аргумент на користь життя і зоров’я всіх учасників дорожнього руху.

Довідково

Перше посвідчення водія у сервісних центрах МВС видається на 2 роки з правом обміну на постійне у разі, якщо протягом двох років з дня його видачі не було 3 і більше адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Якщо таких порушень було  не більше двох — громадянин обмінює на постійне посвідчення водія.

У разі, якщо такі порушення були  — громадянин обмінює на постійне посвідчення водія лише після складання практичного та теоретичного іспитів у сервісному центрі МВС.

Повернення посвідчення водія особам, які отримали його вперше та були позбавлені права на керування транспортними засобами, не відбувається.

Поновлення права керування транспортними засобами здійснюється після чергової підготовки у відповідному навчальному закладі та після складання теоретичного й практичного іспитів у СЦ МВС. Таке посвідчення знову видається на 2 роки.

Обмеженим правом керування ТЗ для водіїв-початківців є заборона перевищувати швидкість 70 км/год.

Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуск громадян до керування транспортними засобами, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2017 року № 885 (http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=250448439).

20171202_141020 - копия