A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Червона стрічка на рівні серця…


01 Грудня 2017

З такою атрибутикою в службовому дрескоді  розпочали сьогодні робочий день працівники  сервісних центрів Регіонального сервісного центру МВС в Чернівецькій області.

Стрічка у формі перевернутої латинської літери «V», впроваджена у 1991 році, є символом розуміння  важкого захворювання — СНІДу, що розповсюджується по всьому світу.

Щорічно 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІДом.  Епідемію інфекції та захворювання порівнюють з  наслідками світових воєн як за кількістю жертв, так і за збитками суспільству.

Акція , як нагадування про потребу  протистояти недузі, з ініціативи Головного сервісного центру МВС України проходить у всіх сервісних центрах. Їх відвідувачі, отримуючи послуги, звертають увагу на стрічку-знак — тривожну відмітку в просторі і часі. Знати й пам’ятати — значить, вживавти заходів, аби не стати жертво  вірусу, забезпечити право громадян на здоров’я. Доречі, це право і тих, хто живе з ВІЛ.

Довідково

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я у  світі з ВІЛ-інфекцією живе близько 37 мільйонів людей, серед яких 19,5 мільйонів отримують антиретровірусне лікування . Україна залишається регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ.

Як  інформує Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України», на початок 2017 року в країні мешкає 238 тисяч людей з ВІЛ усіх вікових категорій.

Найвищі рівні поширеності ВІЛ-інфекції реєструвались у Одеській, Дніпропетровській, Миколаївській, Херсонській, Київській, Чернігівській областях та м. Києві.

Впродовж 10 місяців 2017 року в країні під нагляд вперше взято 14 667 ВІЛ-інфікованих осіб .Серед них 63,8% інфіковані статевим шляхом, 21,5% — парентеральним шляхом при введенні наркотичних речовин ін’єкційно.

Пріорітетними кроками у боротьбі з епідемією ВІЛ-інфекції є забезпечення рівного доступу до консультування і тестування, вчасне охоплення ВІЛ-інфікованих осіб послугами догляду та підтримки, антиретровірусним лікуванням, попередження нових випадків інфікування ВІЛ. Зокрема, розширення обсягів антиретровірусної терапії дає шанс на якісне та продуктивне життя, розширює можливості попередження подальшої передачі ВІЛ. Саме спільні сприяють ефективній боротьбі з ВІЛ/СНІДом.