A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Перші враження про перше посвідчення…


28 Листопада 2017

З набранням чинності урядових постанов що регламентують видачу першого посвідчення водія журналісти телеканалу «Буковина» підготували оперативний сюжет у випуску новин, звернувшись за коментарями до Регіонального сервісного центру МВС в Чернівецькій області, викладачів, інструкторів автошколи та кандидатів у водії.

Нагадаємо, перше посвідчення водія видаватиметься на 2 роки. Якщо за цей час водій  допустив не більше двох порушень правил дорожнього руху, посвідчення обмінюється  на постійне. У разі якщо допущено 3 і більше правопорушень , обмін можливий лише після складання практичного та теоретичного іспитів у сервісному центрі МВС. Повернення посвідчення водія особам, які отримали його вперше та були позбавлені права на керування відбувається після чергової підготовки у відповідному навчальному закладі, теоретичного й практичного іспитів у СЦ МВС. Таке посвідчення знову видається на 2 роки.

            Насамперед, викладач автошколи Всеукраїнської спілки автомобілістів Ярослав Гунько звертає увагуIMG_4962 на зміни в навчальному процесі, які відбулись останнім часом, зазначаючи, що  на практичних заняттях використовується доступне для громадян тестування.

«Багато позитивів у цій системі,— говорить він, — тому що раніше водій вивчав увесь базовий блок теорії, тобто, водій категорії «В»,наприклад, мав знати вимоги до водія автобуса. Зараз всі основні теми розподілені між категоріями».

IMG_5004«Я вважаю, що це не буде панацеєю від усіх нещасть, що трапляється на дорогах,— висловлює власну точку зору інструктор з водіння ІванРудницький, — тому що ДТП зазвичай скоюють не водії-новачки, а ті, що самовпевнені. Однак це таки потрібно, це буде стимулом для наших водіїв, аби безпечно їздити по дорогаIMG_4989 - копиях».

            З цією тезою погодився і представник Регіонального сервісного центру МВС в Чернівецькій області Анатолій Томків, зазначивши, що нововведення спонукатиме громадян бути обережнішими за кермом.

            Тим часом, курсанти готують себе до іспитів і ретельно опановують науку водіння транспортного засобу, аби увійти підготовленими в двохрічний випробувальний термін для водія- початківця.