A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Всі транспортні засоби повинні мати належні документи


12 Листопада 2017

Виконуючий обов’язки начальника Регіонального сервісного центру МВС України в Чернівецькій області Василь Душинський дав коментар популярному виданню «Молодий буковинець» з приводу перекриття правоохоронцями каналу надходження краденого мототранспорту з Європи.

Про резонансну подію широко інформували місцеві засоби масової інформації. Йдеться майже про три десятки дорогих мотоциклів, що перебували в міжнародному розшуку, виявлені поліцейськими у гаражі чернівчанина за місцем проживання, які розбирались на запасні частини.

– Був час,—зазначає В.Душинський, коментуючи ситуацію на прохання кореспондента МБ, — коли в Україні було чимало мототранспорту (насамперед із двигуном об’ємом до 50 кубічних сантиметрів невідомого походження), що потрапляв до нас із-за кордону. Адже тоді їх не реєстрували. Тепер же реєстрація є обов’язковою, всі транспортні засоби мусять мати належні документи. Якщо засоби придбані в офіційних продавців, такі документи надає продавець. Якщо ж транспортний засіб ввезено з-за кордону, то треба сплатити передбачене законодавством мито, отримати сертифікат відповідності. Хочу наголосити, що це стосується всіх засобів, і мотоциклів і мопедів зокрема. Тобто до них сьогодні ставляться практично такі ж вимоги, як до автомобілів.
Днями на Буковині стався неприємний для мешканки Кельменців випадок. Жінка придбала для сина мопед і прийшла реєструвати його до сервісного центру. Перевіряючи походження мопеда, фахівці сервісної служби з’ясували, що імпортний транспорт мав кримінальне минуле. Сім років тому він був викрадений і перебував у міжнародному розшуку.

Подібні випадки трапляються. Буває невідповідність номерів двигуна чи кузова, іноді виявляємо реєстрацію мототранспорту з кримінальною історією. Таке фіксуємо практично щомісяця, хоча більш частими порушеннями є підроблені водійські посвідчення.

Начальник сервісного центру радить бути обачними, щоб не стати жертвами шахраїв.

– Досі дехто думає, що придбають собі, наприклад, мопед, і будуть їздити на ньому лише у себе в селі, – говорить С.Душинський. – Але рано чи пізно працівники поліції перевірять наявність документів, і тоді можуть виникнути неприємності. Також не варто послуговуватися все ще поширеним варіантом користування автомобілем за генеральним дорученням. Переоформлення автомобіля тепер коштує недорого (близько однієї тисячі гривень), але у такий спосіб можна вберегти себе від неприємностей.

Стаття в «МБ» містить корисну довідкову інформацію для громадян:

Експертний огляд

Нині під час перереєстрації транспортного засобу обов’язковим є експертний огляд.
Існує два види таких оглядів:
— експертний огляд;
— дослідження фахівця.
Експертний огляд автомобіля є обов’язковим і проводиться у всіх випадках реєстрації, перереєстрації та зняття з обліку, за винятком реєстрації нового транспортного засобу, а також при вибраковці. Мета – звірка ідентифікаційних номерів та перевірка реєстраційних документів. Такий огляд є обов’язковим і безкоштовним. Відповідний акт, складений експертом, є обов’язковим у переліку необхідних документів для оформлення послуги у сервісному центрі МВС.
Під час дослідження фахівця визначається достовірність ідентифікаційних номерів та реєстраційних документів, за результатом чого власник авто отримує висновок експертного дослідження. Це платна послуга, і проводиться вона на розсуд власника авто.
Тож перевірити легальність транспортного засобу можна і варто ще перед його придбанням.

Адреси сервісних центрів МВС:
Чернівці, вулиця Руська, 248 М
Кіцмань, вулиця Сторожинецька, 7Б
Новоселиця, вулиця Кремльова, 20
Глибока, вулиця 10-річчя Незалежності України, 9
Кельменці, вулиця Жукова, 9 В

Інформацію підготовлено за джерелом: https://molbuk.ua/chernovtsy_news/138482-kradut-u-yevropi-yizdymo-my.html

PM279image005

(Фото ГУНП в Чернівецькій області)