A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Як буковинці готуються до іспитів на отримання посвідчення водія за новими тестами?


16 Вересня 2017

Про це журналіст Олександр Хмель розповідає в новинах телеканалу «Буковина», відвідавши одну з автошкіл Чернівців.

Текстовий варіант сюжету, оприлюднений на сайті телеканалу та на деяких інших електронних порталах, засвідчує позитивне ставлення наших краян до нововведення Головного сервісного центру МВС України , що забезпечує доступ громадян до екзаменаційних тестів.

«…Яна другий тиждень відвідує автошколу. Дівчина хоче отримати водійське посвідчення з правом керування легковим автомобілем.  Мріє придбати авто.   Але для цього має скласти іспит спочатку з теорії.

У автошколі дівчина свої знання закріплює за допомогою спеціальної програми.

—Ця система дуже зручна в користуванні,— говорить дівчина, — оскільки ми можемо бачити гарну візуалізацію картинки під час питання. Ми також можемо вдома готуватися.   Можемо обирати IMG_4737якусь певну категорію і проходити тестування саме по цій категорії. Можемо, наприклад, вибрати тільки знаки і проходити тільки по знаках. А можемо вибрати блок всіх тестів і проходити вже по всіх тестах.

За допомогою такої програми, розповідають в автошколі, можна змоделювати екзамен на отримання водійського посвідчення. 20 питань, на відповіді – 20 хвилин. Допускаються лише дві помилки.

—Робимо помилку,— демонструє на комп’ютері роботу програми викладач автошколи Ярослав IMG_4752Гунько, — натискаємо «Помилка» і  можемо одразу подивитися. Можна коментар включати – розділ, де є відповідь.

Крім цього, відтепер повністю змінилися і самі білети з питаннями. Якщо раніше можна було завчити  їх і автоматично на них правильно відповідати, то тепер усе інакше. Спочатку учні вчать теми, далі комп’ютер у довільній формі генерує сам білет. Кожного разу він новий.

— Люди старшого покоління пам’ятають, коли доводилося вивчати цілі талмуди ПДР, щоб здати на IMG_4765категорію, яка дозволяє водіння легковим автомобілем, — коментує новинку спеціаліст сектору персоналу та зв’язків з громадськістю Регіонального сервісного центру МВС в Чернівецькій області Анатолій Томків. — Навіщо знати питання, що стосуються, скажімо, вантажних автомобілів, пасажирських перевезень? Тобто, зроблено все стисло, практично, пристосовано до умов, у яких людина буде керувати.

Це означає, що наприклад, якщо ви обрали категорію водіння легкового автомобіля, в білеті не буде питань по мотоциклах, вантажівках чи автобусах.

За словами посадовця, наступним кроком реформування екзаменаційного процесу буде запровадження фото- та відео фіксації практичної частини іспитів для отримання посвідчення водія транспортного засобу.

За два місяці в Україні на сайті вже зареєструвалося понад 40 тисяч громадян, які користуються новою програмою від сервісного центру для перевірки знань теорії з правил дорожнього руху».

Олександр Хмель