A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Про стиль життя, вартий наслідування…


25 Серпня 2017

Незабаром територіальний сервісний центр №7341 РСЦ МВС України в Чернівецькій області стане уособленням прогресивних змін, що відбуваються в сервісній службі зокрема і в державі загалом. Капітальна реконструкція приміщень під стандарти відкритості, клієнтоорієнтованості, надання послуг за європейськими зразками асоціюється з процесом глибинного оновлення. Це відчуття наводить на думку про те, що люди тут повинні працювати  з позитивною аурою, здатні ставити перед собою мету, і досягати її,  демонструвати стиль життя, вартий  наслідування.

Як з’ясовується, такі люди  поруч. Скажімо, улюблене заняття керівника ТСЦ Віталія Костянтиновича Лупу цілком вписується в параметри, що демонструють здоровий спосіб життя —  позитивний показник за всіх часів і звичаїв.

Попри те, що пан Віталій реєструє-перереєстровує автомобілі, найулюбленішим видом транспорту вважає транспортний засіб, якому реєстрація не потрібна. Адже це частка його самого —  фізичних сил, навіть характеру. Зрештою, якщо брати приклад з тієї ж Європи, то це дуже сучасно й креативно.  Я — можу! Я переборюю себе, піднімаючись за будь-якої погоди о шостій ранку, долаючи бігом десятикілометрові дистанції, аби потім, у вихідний день, взяти  велосипедом сотню кілометрів по асфальту, і по ямах з асфальтом, і взагалі без нього — по польовій грунтівці між селами з підйомами і спусками, з вітром в обличчя і відчуттям переможця.

  Це не разові особисті акції, а стиль життя. На особистій сторінці у фейсбуці Лупу висвітлює свої веломарафони, будучи учасником навігаційної системи Strava із електронними записами  заїздів, що дозволяє аналізувати тренування, ділитись результатами з друзями.

***

В районному центрі Новоселиця Костянтиновича знають як пристрасного любителя й пропагандиста велоспорту. З нарису «Вітер в обличчя», опублікованому в обласній пресі десять років тому, дізнаємось, що  велосипед Віталій полюбив з дитинства ще школярем у рідних Строїнцях. «У спортивному товаристві «Колос», — йдеться далі в публікації,— навчався велоспортивній майстерності під керівництвом Заслуженого тренера України Георгія Кіріла, братів Івана та Іллі Іфтеньєвих. Шість років, починаючи з сьомого класу і під час навчання в Кам’янець-Подільському сільськогосподарському інституті для  Лупу були стартами і фінішами. Він входив до збірної області, а згодом і  України з шосейних велогонок, брав участь  у чемпіонаті СРСР, виконавши при цьому норму кандидата в майстри спорту. Солодкість меду та терпкість горіха — смак калорійної «заправки» новоселицьких велосипедистів — вітер в обличчя та адреналін у м’язах запам’яталися Віталію Костянтиновчу назавжди. Сім десятків кілометрів від Строїнців до Кам’янця-Подільського студент сільськогосподарського інституту  Лупу «брав» велосипедом, заздалегідь передавши колегам сумку з домашніми харчами в попутній автобус. На кам’янецький вокзал Віталій приїжджав водночас з автобусом, заощаджуючи кошти на квиток і викликаючи захоплення в колег.    Дивовижно, але велоспортивний тренаж Віталій розпочав, будучи на обліку з ревматизмом серця в кардіодиспансері… Цю обставину він  приховував від тренера, боячись відрахування з команди. А через кілька років роботи над собою, під час медичного огляду в інституті лікарі були вражені тим, що студент  продемонстрував удвічі більший за середній показник «літраж» легенів. Лупу переконаний, що „педалі” повернули йому здоров’я».

Як депутат Новоселицької районної ради, Віталій Лупу проявив ініціативу у будівництві стадіону для змагань з маутенбайку та БМХ. Стадіон і сьогодні діючий, тут відбуваються спортивні змагання загальнодержавного, міжнародного рівня. Але наразі мова не про це, а про службовця, з якого, напевно, варто брати приклад і тим, хто працюватиме в оновленому сервісному центрі МВС, і тим, хто звертатиметься сюди за послугою. Комфортною, орієнтованою на клієнта, з позитивною аурою тих, хто сповідує вічно актуальний здоровий спосіб життя…