A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Інформація на території обслуговування


20 Липня 2017

Новоселицька газета «Район-інфо» звернулась за коментарем до керівника місцевого територіального сервісного центру МВС стосовно оподаткування операцій з продажу транспортних засобів. Це питання цікавить багатьох громадян.

«Продав за рік два або більше автомобілів — плати податок» — резюмує у заголовку матеріалу видання, адресуючи начальнику територіального сервісного центру 7343 регіонального сервісного центру МВС України в Чернівецькій області Сергію Удалову питання читача:

—Хочу продати леків автомобіль. Чи повинен я заплатити податок на дохід?

—Ні. Але тільки у тому випадку, коли ви продаєте лише один автомобіль протягом звітного (податкового) року. Це не стосується вантажних автомобілів, автобусів, мікроавтобусів, причепів та напівпричепів, бо за продаж або їх облік податок та військовий збір сплачується у всіх випадках. Якщо ж ви отримуєте дохід від продажу (обміну) протягом звітного періоду двох та більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мопеда, то доведеться заплатити податок: 5 відсотків — податок на доход фізичних осіб, 1,5 відсотка — військовий збір.

Це передбачено пунктом 173,2 статті 173 Податкового Кодексу України. Зміни до Кодексу внесено Законом України від 21 грудня 2016 року «Про внесення змін до Податкового Кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні».