A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

В зоні доброчесності


12 Липня 2017

Імідж сервісних центрів МВС в прямій залежності від сумління кожного співробітника.
Це правило в Регіональному сервісному центрі МВС в Чернівецькій області впроваджується системно, відповідно до службових інструкцій, практичних рекомендацій у сфері, що характеризується підвищеними корупційними ризиками. Ото ж, вивченняі дотримання антикорупційного законодавства — передумова в статусі працівника, причетного до складання іспитів кандидатами у водії, реалізації, перевірки технічного стану транспортних засобів, до видачі різноманітних дозвільних документів, інших функцій сервісної служби.
З новими працівниками, що пройшли конкурсний відбір, проведено інструктажі на тему запобігання корупції. Головну увагу приділено практичним аспектам питань, що виникають під час робочого процесу. Як ставитись до «подарунків», прохань «третіх осіб», як вести себе в ситуаціях, що межують з порушенням закону, як відокремити службову діяльність від приватного життя — ці та інші практичні поради акумульовано в «Пам’ятці щодо запобігання корупції».
Узв’язку із змінами до Правил дорожнього руху України, введенням нових екзаменаційних білетів, співробітників, що виконують функції, пов’язані з організацією екзаменаційної роботи в ТСЦ МВС, під підпис попереджено про відповідальність за вчинення посадових злочинів чи корупційних правопорушень.

Довідково

ПАМ’ЯТКА щодо запобігання і протидії корупції

1) Станьте прикладом нетерпимості до проявів корупції. Своєю поведінкою давайте оточуючим зрозуміти, що не тільки не будете самі приймати участі у корупційних діяннях, але й не будете приховувати таких діянь своїх колег.
На момент вступу на державну службу особа зобов’язується сумлінно виконувати свої обов’язки, дотримуватись законодавства та принципів доброчесності у своїй поведінці. Отже, всі співробітники мають виконувати свої обов’язки неупереджено та справедливо.
Корумпована поведінка працівника порушує законність та мораль, завдає шкоди авторитету як Регіональному сервісному центру МВС в Чернівецькій області так і територіальному сервісному центрі, в якому він працює, так і державі загалом. Вона руйнує віру в неупередженість та об’єктивність державних органів.
Усі працівники підрозділів Регіонального сервісного центру МВС в Чернівецькій області повинні сумлінно виконувати свої обов’язки та бути прикладом, як для своїх колег, так і для громадян в цілому.

2) Рішуче припиняйте спроби втягнути Вас у корупційні діяння. Негайно повідомляйте про такі спроби керівництву.
У зовнішніх контактах, наприклад, з особами, що надають послуги (навчання кандидатів у водії, підготовки водіїв та уповноважених осіб на здійснення перевезення небезпечного вантажу, реалізації транспортних засобів, перевірки технічного стану транспортних засобів та іншого) незалежно від форм і виду фінансування, Ви повинні з самого початку визначити чіткі межі ваших повноважень і негайно припиняти спроби втягування до корупційних діянь.
Не створюйте в оточуючих враження, що Ви відкриті для «невеликих ознак уваги».
Не піддавайтеся спокусі таким чином покращити своє матеріальне становище.
Ви працюєте у сферах підвищеного корупційного ризику, Вам необхідно бути особливо обережним щодо спроб третіх осіб вплинути на Ваше рішення. Не соромтеся відмовитися від подарунків, які пропонуються посередниками, зацікавленими та іншими особами, які з метою власного збагачення, пропонують відвідувачам сервісних центрів приватні послуги в заповненні тих чи інших документів. Вказану відмову обґрунтовуйте роз’ясненням відповідальності за отримання корупційної винагороди, а також відповідальності особи, яка її пропонує.
Чітко дотримуйтеся норм законодавства про заборону прийняття винагород або подарунків та вимог доброчесної поведінки.
Якщо третя особа попросила Вас зробити їй протиправну послугу, негайно поінформуйте про це своє керівництво. Це допоможе уникнути будь-якої підозри в корупції та дасть змогу вжити заходів проти правопорушників.
Якщо Ви опираєтесь спробам втягнути Вас у корупційні діяння, однак не повідомляєте про це керівництво, особа, яка схиляла Вас до протиправної поведінки, може повторити свою спробу, звернувшись до когось з Ваших колег. Захистіть своїх колег від спокуси бути залученими до корупційних діянь.

3) Якщо у Вас з’являється відчуття, що Вас хочуть попросити про послугу, яка суперечить Вашим обов’язкам, залучіть будь-кого зі своїх колег у якості свідка.
Іноді в ході розмови із сторонньою особою у Вас може виникнути підозра, що Вам намагатимуться зробити протиправну пропозицію, яку буде нелегко відхилити. Часто в такій ситуації не допомагає лише відмова від корупційної поведінки, тому Вам не варто намагатися владнати ситуацію власними силами. Запросіть до участі у розмові одного із своїх колег.

4) Працюйте так, щоб Вашу роботу можна було в будь-який момент перевірити.
Ваша робота повинна бути прозорою та зрозумілою для керівництва, колег та інших осіб. Можливо Вам доведеться змінити своє місце роботи (перехід до виконання нових завдань, перехід до іншого підрозділу) або бути тимчасово відсутнім (хвороба, відпустка), тому Ваша робота повинна бути настільки відкритою, щоб в будь-який час особа, що Вас замінить, могла виконувати Ваші обов’язки.

5) Чітко відокремлюйте службову діяльність від свого приватного життя. Перевіряйте, чи немає конфлікту інтересів між Вашими службовими обов’язками та приватними інтересами.
Спроби корупції часто починаються з того, що треті особи намагаються розширити службові контакти та перенести їх у сферу приватного життя.
Відомо, що особливо складно відмовити у «невеликій послузі», коли з цією особою існують дружні стосунки, а також коли сам службовець або його родина отримує привілеї у будь-якому вигляді (квитки на концерт, запрошення до дорогих ресторанів), на які не можна відповісти тим самим, тощо. Отже, в приватному житті Ви з самого початку повинні дати оточуючим зрозуміти, що відокремлюєте службову діяльність від приватного життя. Це дозволить уникнути підозри у Вашій корумпованості.
У кожної особи, яка звертається до Вас у зв’язку з Вашою службовою діяльністю, є право очікувати від Вас неупередженої, справедливої, обґрунтованої тобто доброчесної поведінки. Тому під час будь-якої службової діяльності, за яку Ви несете відповідальність, перевіряйте, чи не вступають Ваші власні інтереси, а також інтереси Ваших близьких осіб, в конфлікт з Вашими службовими обов’язками. Піклуйтеся про те, щоб ніхто не міг звинуватити Вас в упередженості.
Якщо в конкретних службових обов’язках Ви вбачаєте можливу суперечність Ваших службових обов’язків та приватних інтересів або інтересів третіх осіб, з якими Ви пов’язані, негайно повідомте про це своє керівництво з метою вжиття відповідних заходів (наприклад, звільнення Вас від виконання завдання).
Відмовтеся від виконання роботи за сумісництвом, якщо це суперечить вимогам законодавства або інтересам служби.
Якщо у випадку конфлікту інтересів Ви надали перевагу власним інтересам, окрім шкоди Вашому особистому авторитету, може буде завдано шкоду авторитету всього органу, в якому Ви працюєте.

6) Запобігайте корупції, викриваючи випадки корупційних діянь.
Корупції можна запобігти лише, коли кожний службовець відчуває свою відповідальність за досягнення загальної мети створення вільного від корупції органу.
Це означає, що всі працівники в рамках виконання своїх завдань повинні дбати, щоб сторонні особи не мали можливості впливати на рішення службовця і що корумпованих колег не можна прикривати через почуття солідарності або лояльності.
Не приховуйте протиправних діянь!