A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Вишиванка — дрес-код нації


18 Травня 2017

…Робочий день  для працівників Регіонального сервісного центру МВС в Чернівецькій області сьогодні розпочався настроєм, співзвучним не лише з буйною травневою зеленню, лагідним сонцем, весняною свіжістю, але й з особливим внутрішнім відчуттям оновлення.  Воно глибинне, наповнене древнім змістом, закодованим в орнаментах, що символізують прагнення українства до істинної краси, духовного багатства.

Міжнародне свято Всесвітній день вишиванки покликане зберегти споконвічні народні традиції — такий зміст цієї події, що вже стала очікуваною для багатьох громадян України, а для буковинців передусім. Адже започатковане свято саме тут, на Буковині, в краї національної толерантності, де люди різних націй уміють цінувати культурні надбання.

Вишиванка — об’єднуючий елемент для службовців і громадян, яких вони обслуговують.  Це прояв поваги до клієнта, ознака доброзичливості, привітності. Власне кажучи, один з принципів реформування сервісної служби МВС, що іменується «клієнтоорієнтованістю», сповна вписується в ідеологію свята української душі і серця. У вишиванці ти вже не можеш бути похмурим, замкнутим, ти — носій коду нації, яка прагне будувати суспільний достаток, залишаючись при цьому самобутньою і неповторною.

Довідково.

Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України. Основна мета заходу — це збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом. Свято не передбачає обов’язкових заходів, окрім одягання вишиванки. Хоча протягом усієї історії заходу з ініціативи студентів, школярів, громадських та культурних діячів проводяться концерти, хода, конкурси, вечорниці, ярмарки. Саме ж свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку — одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Разом із тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість. Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.