A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Правова освіта: оцінка транспортного засобу при отриманні послуги в сервісному центрі МВС


24 Березня 2017

Як відомо, з 2017 року  у правила оцінки окремих транспортних засобів внесено зміни.  Зокрема, передбачається, що ціна, зазначена в договорі купівлі-продажу (міни) транспортного засобу, дохід від якого підлягає оподаткуванню, повинна бути не нижчою від оціночної вартості цього об’єкта рухомого майна або в певних ситуаціях — не нижче середньоринкової вартості транспортного засобу.

Коментуючи це питання, керівник РСЦ МВС Чернівецькій області Василь Душинський зазначає, що якщо ви вдруге за рік продаєте легковий автомобіль, мотоцикл, мопед, то можете скористатись правом вибору: самостійно встановити середньоринкову вартість транспортного засобу, зазначену на сайті Мінекономрозвитку, або оцінити його за допомогою фахівців, що мають сертифікат, тобто, дозвіл на проведення такої діяльності.

—Якщо ж мова  йде про  транспортні засоби, які при першому продажу підлягають оподаткуванню, — наголошує В.Душинський, — а це, наприклад, вантажні автомобілі, автобуси, то звернення до спеціалістів обов`язкове. При цьому не потрібно витрачати час на пошуки суб’єкта, наділеного правом оцінювання. Оцінку можуть здійснити експерти на місці при реєстраційній операції в сервісному центрі МВС.

Довідково

Середньоринкова вартість автомобіля розраховується за методом аналогії цін ідентичних автомобілів за формулою, визначеною у пункті 3 Порядку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2013 р. № 403, де за ціну нового транспортного засобу береться ціна нового автомобіля з урахуванням марки, моделі, типу двигуна, об’єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач.

Середньоринкову вартість транспортного засобу можна самостійно визначити за наступним посиланням.