A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Видача ексклюзивних номерних знаків у 2016 році принесла місцевим бюджетам області понад мільйон гривень


23 Лютого 2017

Тема так званих «крутих номерів»,тобто, номерів з особливою комбінацією цифр, що видаються за бажанням власника, зацікавила телевізійний канал 2+2, зокрема, авторів популярної програми ДжеДАЇ.

Під час підготовки програми до ефіру власкор  телеканалу Олег Тудан взяв інтерв’ю у виконуючого обов’язки директора РСЦ МВС в Чернівецькій області Василя Душинського.

— Видача за бажанням власників легкових автомобілів номерних знаків, які мають  комбінацію з чотирьох однакових цифр і в межах від 0001 до 0009 регламентується відповідною урядовою постановою та Наказом МВС України №432 , — зазначив посадовець. — Вартість таких номерних знаків зазначена в додатку до Наказу: від 7500 до 20000 гривень. Наприклад, чотири п’ятірки коштують 20 тисяч, чотири двійки — 10 тисяч гривень і так далі.  За 2016 рік нашими територіальними сервісними центрами видано 56 комплектів таких номерних знаків. До бюджету надійшло понад мільйон гривень. За два місяці 2017 року видано вже 7 таких номерних знаків за бажанням власника.

—Попит не зменшується?

—Ні. Можна вважати, що інтерес до таких номерів є.

—Вартість таких знаків не зростає?

—На сьогодні вартість визначена Наказом МВС від 2007 року.

—Якщо врахувати девальвацію національної валюти, то можна вважати, що вартість їх, все-таки, падає?..

—У певному сенсі так, якщо порівнювати з валютним курсом.

—Що треба для того, аби отримати такий номер?

—Якщо увас є зареєстрований транспортний засіб і ви хочете встановити платні номерні знаки — будь ласка, приходите. Пишите заяву, оплачуєте розрахунковий рахунок, куди входить плата за номерний знак, за свідоцтво про реєстрацію, і зі складу  РСЦ МВС в Чернівецькій області отримаєте бажаний номер. Ми заздалегідь замовляємо такі номери в Головному сервісному центрі МВС України.

—Втім, кількість таких знаків обмежена, адже обмежена кількість комбінацій?..

—В межах символіки нашої області «СЕ» варіантів вистачає. Поки що проблем з дефіцитом у нас немає.

—А на які машини купують такі номери?

—Як правило, це автомобілі іноземного виробника і люди, ясна річ, заможні.

—У яких центрах найбільший попит?

—Звичайно, у Черніцях, у ТСЦ 7341. Ми обслуговуємо всіх громадян, адже працюємо за принципом єдиного вікна. Але є звернення і в районах.

—Чи завжди є увас потрібні замовнику знаки?

—Ящо немає, то ми можемо замовити. Через два-три тижні номерний знак  буде.

—Літерні номери ви також видаєте?

—Так. За бажанням власника видаємо і індивідуальні номерні знаки, якими користуються тільки на території України. Вони вважаються «додатковими» номерними знаками — до восьми літер або цифр. По бажанню власника можуть бути з різною символікою.

—Яка вартість?

—В середньому до 100 гривень за символ або букву. Такий знак вартує десь до тисячі гривень. На нього  менший попит, адже за кордон з таким знаком не поїдеш..

—Але наш поліцейський у базі його бачить?

—Звичайно. В базі НАІС він зазначений як  додатковий номер.

—Дякую за розмову.

Довідково:

Наказ МВС України від 29.10.2007  N 432  «Про встановлення вартості номерних  знаків легкових автомобілів, виготовлених відповідно до вимог державних стандартів, які мають комбінацію з чотирьох однакових цифр і в межах від 0001 до 0009, що видаються за бажанням власників легкових автомобілів за посиланням:
http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z1310-07