A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Видані досі водійські посвідчення залишаться дійсними на вказаний у них термін, — фахівець


04 Лютого 2017

Під таким  заголовком газета «Молодий буковинець» та її інформаційний портал опублікували актуальне інтервю з керівником РСЦ МВС в Чернівецькій області.

«Термін дії водійських посвідчень можуть скоротити, але всі видані досі документи залишаться дійсними і на термін, у них вказаний. Про це molbuk.ua розповів начальник Регіонального сервісного центру МВС в області Василь ДУШИНСЬКИЙ.

Нагадаємо, Міністерство внутрішніх справ планує скоротити термін дії водійських посвідчень. Підготовлено законопроект, який має розглянути Верховна Рада.

Так, за даними відомства, водії категорії А і В зможуть користуватися своїм посвідченням водія 15 років, а от водії категорії С, С1 і D – 5 років. При цьому уточнюється, що водіям легкових авто для продовження терміну дії документа необхідно буде пройти тільки медичний огляд для перевірки своєї психофізичної відповідності.

– Наразі йдеться лише про проект, – каже Василь Душинський. – Водіям, які мають чинні посвідчення всіх категорій, не варто хвилюватися – закон зворотної сили не має, всі документи залишаться дійсними.

В.Душинський нагадав, що зараз в українських водіїв є посвідчення кількох зразків – ще радянські у вигляді книжечки, а також вже українські – у вигляді карток. У часи незалежності теж були різні типи документів – одні з них видавалися на 50 років, ті, що видаються зараз, мають термін дії 30 років. Їхній термін дії не зміниться, вони будуть чинним стільки, як вказано у документі.

Також керівник Регіонального центру нагадав про радянські «права»-книжечки. Вони залишаються дійсними, але краще їх замінити на більш сучасні. Адже по Україні з ними їздити можна, однак за кордоном такий документ уже не визнають.

Процедура заміни посвідчень нескладна – слід звернутися до найближчого сервісного центру МВС (на Буковині їх є п’ять – регіональний у Чернівцях, а також у Кіцмані, Новоселиці, Глибокій та Кельменцях). Принести треба паспорт або тимчасову посвідку про проживання, медичну довідку встановленого зразка та ідентифікаційний код. Фото на посвідчення роблять цифрове у сервісному центрі. Коштує заміна посвідчення 220 гривень. Іспит при цьому здавати не треба.

У Європейських країнах, за словами В.Душинського, існують різні вимоги до водійських посвідчень, але зазвичай вони видаються на 10 років із продовженням на підставі лише медогляду.

Категорії водійських посвідчень

А1 – моторолер, мопед (до 50 куб.см);
А – мотоцикл;
В1 – квадроцикл, трицикл, мотоколяска;
В – машина масою до 3,5 т, до 8 місць без водія;
С1 – вантажівка масою 3,5-7,5 т;
С – вантажівка масою 7,5 т і більше;
D1 – автобус до 16 місць;
D – автобус понад 16 місць.