A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Купівля-продаж вантажних автомобілів та автобусів оподатковується


17 Січня 2017

Ця норма діє з початку 2017 року згідно зі змінами до Податкового кодексу України.

Оподатковуються також операції з продажу або обміну протягом року двох і більше легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів.

Відповідно до пункту 167.2 статті 167 Кодексу ставка оподаткування становить 5% прибуткового податку + 1,5%  Військового збору.

Таким чином, посадові обов’язки працівників сервісних центрів МВС поповнились функціями податкових агентів, оскільки Кодексом передбачено, що органи, у присутності посадових осіб яких здійснюється оформлення договорів купівлі-продажу, реєстрація транспортних засобів за наявності їх оціночної або середньоринкової вартості та документа про сплату податку сторонами договору, зобов’язані щоквартально інформувати податкові органи про суму доходу та сплаченого до бюджету податку.

Довідково.

01.01.2017 року набрав чинності Закон України  «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні». Законом внесено суттєві зміни до розділів ПКУ, які стосуються адміністрування податків та зборів, зокрема, податку на прибуток, ПДФО, ПДВ, акцизного податку, рентної плати та податку на майно, спеціальних податкових режимів тощо.

Стаття 173. Порядок оподаткування операцій з продажу або обміну об’єктів рухомого майна

173.1. Дохід платника податку від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою, визначеною в пункті 167.2 статті 167 цього Кодексу.

Дохід від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна (крім легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів) визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче оціночної вартості цього об’єкта, визначеної згідно із законом.

Дохід від продажу (обміну) легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче середньоринкової вартості відповідного транспортного засобу або не нижче його оціночної вартості, визначеної згідно із законом (за вибором платника податку).

Середньоринкова вартість легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів визначається щокварталу центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері економічного розвитку, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (для кожної марки, моделі таких транспортних засобів з урахуванням року випуску та пробігу, на підставі аналізу фактичних цін продажу відповідних транспортних засобів), і оприлюднюється на офіційному веб-сайті цього органу в режимі вільного доступу до 10 числа місяця, наступного за звітним кварталом.

173.2. Як виняток із положень пункту 173.1 цієї статті, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню.

Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року двох та більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною пунктом 167.2 статті 167 цього Кодексу.