A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Кульмінація моменту


03 Січня 2017

…Іноді щось із очікуваного, як ніч і день, плину життя несподівано спалахує, і ви  робите для себе відкриття там, де, здавалося б, його не могло бути, де вашу увагу сповна  поглинає кульмінація моменту…

Це помітно  на заклопотаних обличчях людей, що переступають поріг регіонального сервісного центру МВС в Чернівецькій області. Хтось реєструє щойно придбаний автомобіль, майнову цінність, хтось отримує посвідчення водія, такий же цінний документ, як і паспорт  громадянина, хтось поспішає сюди з іншими не менш важливими житейськими питаннями. При цьому на вході, або на сходах, або у коридорі першою вас може зустріти світлоока красуня у формі технічної робітниці. Кожен її рух з шваброю і відром — рух оновлення, свіжості, чистоти, створення  належної атмосфери для всіх перейнятих «кульмінаційним моментом».

Втім, якщо ви не помітите її, це також буде  нормою. Адже дбайлива газдиня працює так, аби помітною була не вона, а її робота. Прозаїчну рутинну справу тендітна панянка перетворює у щось ритуальне й світле, незалежно від того, чи на вулиці сонце, чи дощ і слякоть.  Співробітники називають її просто Валюша — співзвучно з  поглядом великих довірливих очей, тихим лагідним голосом.

—Я не прибираю, я малюю… — усміхається Валюша, розповідаючи про свою роботу. —  Тут сотні людей щоденно проходять. Я часом лише взуття бачу… По ньому розумію, хто пішов… Бо постійно голова вдолину…

Валюша по-домашньому щиро сміється, а потім серйозно додає, мовляв, дуже любить свою роботу, навіть пишається нею. Потім знову жвавішає:

—Іноді люди усміхаються до мене, я це помічаю, і так собі думаю, що, напевно, вони раді мене бачити…

Валентина Ткачук працює в РСЦ з перших днів створення нової державної сервісної структури. В її трудовій біографії — обслуговування медичного процесу в лікарняних установах, зокрема, в  Центрі первинної медико-санітарної  допомоги, була супроводжуючим кур’єром важко хворих, доставляла ліки з аптек в лікарню. Фактично, все життя Валюші пов’язане з турботою про тих, кому потрібні допомога і сприяння.

—Не знаю, де себе загубила, але тут себе знайшла, — резюмує Валентина.

Здається, для сервісної служби, що реформується на засадах якісного обслуговування громадян, Валюша також є знахідкою — частинкою механізму, що має створювати комфорт відвідувачам в моменти «кульмінацій» і просто в будь-які моменти нашого життя.

IMG_3898 - копия