A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Червона стрічка — ознака небайдужості до чужої біди


01 Грудня 2016

У Всесвітній день боротьби з ВІЛ-інфекцією та СНІДом, 1-го грудня, службові дресс-коди співробітників територіальних сервісних центрів Буковини поповнила червона стрічка на рівні серця, схожа на  перевернуту латинську літеру «V» — символ переживань, пов’язаних із проблемою світової епідемії.

—Ми не байдужі до чужої біди, — зазначає виконуючий обов’язки   директора РСЦ МВС в Чернівецькій області Василь Душинський. — А тому співробітники всіх територіальних підрозділів сервісної служби — насамперед, ті, які безпосередньо контактують з відвідувачами — долучились до цієї події, прикріпивши  поруч з бейджиками червоні стрічки. У такий спосіб, надаючи послуги громадянам, водночас, привертаємо їхню увагу до проблеми, що тривожить увесь світ.

Епідемію ВІЛ-інфекції та  СНДу порівнюють з  найбільшою подією ХХ століття. Аналітики вважають, що її можна ставити в один ряд із двома світовими війнами як за кількістю жертв, так і за збитками, яких вона завдає суспільству.

Довідково

Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1-го грудня 1988 року після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн світу прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією. Всесвітній день, який щороку відзначається з того часу, сприяє організації зусиль по боротьбі з пандемією ВІЛ-інфекції та СНІДу, що розповсюджується по всіх регіонах світу. Вони спрямовані на зміцнення громадської підтримки програм профілактики, на організацію навчання і надання інформації з усіх аспектів ВІЛ/СНІДу. ООН створила в 1996 році союз шести Світових організацій. Названа Спільною програмою Об’єднаних Націй з проблем ВІЛ/Сніду (ЮНЕЙДС), вона об’єднує Дитячий фонд ООН, Програму ООН з розвитку, Фонд ООН з питань народонаселення, Організацію ООН з питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО), Всесвітню організацію охорони здоров’я (ВООЗ) і Всесвітній банк. ЮНЕЙДС підтримує довгострокові глобальні проекти профілактики ВІЛ-інфекції та СНІДу; допомагає в боротьбі за права людини, незалежно від ВІЛ-статусу, надає допомогу країнам світу для проведення навчання щодо профілактики захворювань, підтримує дослідження і діяльність за програмами розширення міжнародного фронту боротьби з ВІЛ/СНІДом.

Символом боротьби зі СНІДОМ є червона стрічка і сьогодні жодна акція в цій сфері не обходиться без неї. Ця стрічка як символ СНІДУ була придумана весною 1991 року. Її ідея належить художникові Франку Муру. Він жив в провінційному містечку штату Нью-Йорк, де сім’я сусідів носила жовті стрічки, сподіваючись на повернення своєї дочки-солдата з Перської затоки. Художник вирішив, що стрічка могла б бути метафорою і для СНІДУ також. Ідея була прийнята групою «Visual AIDS». Оскільки організація складалася з професійних художників і менеджерів від мистецтва, реклама зримого символу боротьби зі СНІДОМ була зроблена вельми вдало.

Кількість українців, які живуть з ВІЛ/СНІДОМ, за офіційними даними досягає понад 120 тисяч чоловік, серед них понад 10 тисяч — діти. Щодня інфекція вражає близько 40 громадян країни, а 8 з них помирає.

Як інформує Чернівецький обласний центр  з профілактики та боротьби зі СНІДом, на Буковині з часу виявлення першого випадку ВІЛ-інфекції  у 1994 році  і до 01.07 2016 року зареєстровано 1566 захворювань.

Всесвітня організація охорони здоров’я визнала Україну лідером у виконанні заходів щодо профілактики цієї інфекції серед новонароджених і її досвід рекомендований для впровадження в інших регіонах Европи. Реалізація програми боротьби з ВІЛ/СНІДом перебуває під особистим контролем Президента України.